Saturday, 20 April, 2024

Νίκη Βόλου-Αλμωπός 1-0

Την Νίκη Βόλου αντιμετώπισε η ομάδα του Αλμωπού, στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος της BETSSON Super League 2.

Οι ποδοσφαιριστές της Αλμωπίας επέβαλαν τον ρυθμό τους από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης χάνοντας μάλιστα και πέναλτι με τον πρώτο σκόρερ της ομάδος Χρήστο Ρόβα, ο οποίος κέρδισε το πέναλτι από τον Αλιατίδη και το εκτέλεσε ο ίδιος με τον Μπάγιτς να του λέει όχι.

Οι γηπεδούχοι χωρίς να απειλούν ιδιαίτερα κατάφεραν να προηγηθούν με 1-0 χάρη στο γκολ του Βασιλείου, σκορ που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Η επανάληψη άρχισε με τον Αλμωπό Αριδαίας να χάνει μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει με τους Γιουκούδη αρχικά και έπειτα με τον Σουλιώτη να σουτάρει και η μπάλα να σταματά στο δοκάρι. Αμέσως μετά ακολούθησε επίσης μια καλή ευκαιρία με τον Πέττα να σουτάρει και τον Μπάγιτς να μπλοκάρει.

Ο Αλμωπός χωρίς να απειληθεί στο δεύτερο ημίχρονο και παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο έψαξε το γκολ της ισοφάρισης μέχρι τη λήξη, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα της Αριδαίας, την Τετάρτη 30/03/2022 (15:00) με τον Ολυμπιακό Βόλου στο Δημοτικό στάδιο Αριδαίας για την 27η αγωνιστική της BETSSON Super League 2.

Διαιτητές της αναμέτρησης: Ζαμπάλας (Ηπείρου), Καμπερίδης (Καβάλας), Καραθανάσης (Αν. Αττικής) και 4ος ο Μπούμπας (Ηπείρου)

Νίκη Βόλου (Αλ. Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Κάσσος, Αθανασίου, Αλιατίδης, Γρομητσάρης, Κυριακίδης, Βασιλείου (69’ Βλαχομήτρος), Τσουκαλάς (59’ Παναγιωτίδης), Λούκας (59’ Μέτσε), Μιράντα (69’ Ανδρέου), Κουσκουνάς (89’ Πάνος).

Αλμωπός Αριδαίας (Γ. Τυριακίδης): Ντόκιτς, Γιαλαμούδης (81’ Τριανταφυλλάκης), Παρασκευάς, Σουλιώτης, Κολλαράς, Σέχου, Ζαχαρός (81’ Πρίκας), Πέττας (69’ Μπακουτσής), Ασλαμπάλογλου (69’ Κέρθι), Ρόβας, Γιουκούδης (69’ Γιουκούδης).

14:45 Φιλιππούπολης, Απόλλων Λάρισας-Αναγ. Καρδίτσας

14:45 Μακεδονικού, ΠΑΟΚ Β’-Θεσπρωτός (ERTSPORTS)

14:45 Νεάπολης Βόλου, Ολυμπιακός Βόλου-Καβάλα

Ρεπό: ΠΟΤ Ηρακλής

*Ο αγώνας ΟΣΦΠ Β’-Απόλλων Πόντου αναβάλλεται λόγω συμμετοχής ποδοσφαιριστών της ΠΑΕ Ολυμπιακός ΣΦΠ Β’ στις Εθνικές Ομάδες Ανδρών και Ελπίδων.