Wednesday, 24 April, 2024

Νίκη 3-0 του Εδεσσαϊκού επί της Αναγέννησης Γιαννιτσών στον φιλικό

Στα Γιαννιτσά βρέθηκε ο Εδεσσαϊκός το απόγευμα του Σαββάτου 14/04 όπου αντιμετώπισε σε φιλικό αγώνα την Αναγέννηση
Μόλις στο 2ο λεπτό ο Εδεσσαϊκός άνοιξε το σκορ με καρφωτή κεφαλιά του Σίσκου μετά από σέντρα ακριβείας του Ουζούνη
24ο λεπτο Ωραίο σουτ του Πουπη η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.

Στη συνέχεια της φάσης ο Καρακουτης πιανει την κεφαλια με την μπάλα να περναει ελαχιστα αουτ
Γκολ 0-2
Στο 38ο λεπτό ο Εδεσσαϊκός διπλασιάζει τα τέρματα του με κεφαλιά του Χαραβητίδη μετά απο εκτέλεση κόρνερ του Καράμπελα
41ο λεπτο Σουτ του Ουζούνη στην γωνία αποκρούει ο Σαββουλίδης σε κόρνερ

Ημίχρονο
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Εδεσσαϊκός 0-2
Στο δεύτερο ημίχρονο, στο 50ο λεπτο της αναμέτρησης σουτ του Προύντση εντυπωσιακή απόκρουση του τερματοφύλακα
Γκολ 0-3, με τον Μεταξα με σουτ έξω απο την περιοχή που πέτυχε το γκολ διαμορφώνοντας το 0-3
Δυο ακόμα καλές στιγμές για τον Εδεσσαϊκό.
Ηταν μια κεφαλιά του Μωυσιδη που μπλόκαρε ο Ρωμανος και ενα σουτ του Μεταξά που κατεληξε λιγο αουτ