“Τρέλανε” ο Εδεσσαϊκός! Νίκησε τον πρωτοπόρο Μακεδονικό, 2-0

Ο τεχνικός του Εδεσσαϊκού Αλέκος Κουρτογλου επέλεξε να ξεκινήσουν στο βασικό σχήμα οι:
Τεντζέρης, Κουκουλεκης, Καλαμπάκας, Μωυσίδης, Γιαννόπουλος, Προύντσης, Τεμερτζόγλου, Ταουσιανης, Ντόγος, Κατικαρίδης και Σπαρτιατης.

Σέντρα στο ματς
12ο λεπτό πολύ καλό σουτ του Μπρατσιανι, άουτ
15ο λεπτό μεγάλη ευκαιρία για τον Μακεδονικό με τον Γαρύφαλλο
Φτάσαμε στα μισά του πρώτου ημίχρονου, πρώτη καλή για τον Εδεσσαϊκό μετά από κόρνερ του Ντογου ο Γιαννόπουλος γύρισε με τον Κατικαρίδη να μην προλαβαίνει για λίγο
27ο λεπτό πολύ καλή απόκρουση του Τεντζέρη σε σουτ, στην συνέχεια της φάσης επιθετικό φάουλ πάνω στον goalkeeper του Εδεσσαϊκού
30ο λεπτό καθαρό φάουλ στον Τεντζέρη δεν το δίνει ο ρεφερυ έντονες οι αποδοκιμασίες
Κίτρινες κάρτες σε Ντόγο, Κουκουλεκη, Μεληκιωτη
Γκολ
1-0 ο Εδεσσαϊκός ανοίγει το σκορ με κοντινή προβολή του Σπαρτιάτη μετά από υποδειγματική εκτέλεση φάουλ του Ντόγου
Ημίχρονο
Εδεσσαϊκός-Μακεδονικός 1-0
55ο λεπτό πολύ αυστηρό φάουλ για τον Μακεδονικό σε καλό σημείο
Στο εξωτερικό δοκάρι η μπάλα μετά από εκτέλεση του Τσουκανη
Γκολ 2-0
Και πάλι ο Σπαρτιάτης με πλασέ μέσα από την περιοχή μετά από ασίστ του Ντογου, ο Εδεσσαϊκός διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας μας
Αλλαγή θα βγει ο Σπαρτιάτης και θα μπει ο Σουκιας
Δεύτερη κίτρινη ο Μωυσίδης, με δέκα παίκτες ο Εδεσσαϊκός τα τελευταία είκοσι πέντε λεπτά