Πρώτος του Γύρου Άνοιξης στα Χανιά, ο Γιάννης Κυριακίδης από τα Γιαννιτσά!

1ος στο 3ο και τελευταίο ετάπ 100χλμ του “Γύρου Άνοιξης 2017”, ο Γιάννης Κυριακίδης του Βέλους. Ο Γύρος Άνοιξης διοργανώθηκε στα Χανιά και είχε 3 ετάπ.

Το 1ο ήταν Ατομικής Χρονομέτρησης 11,5χλμ και ο Κυριακίδης κατέκτησε την 5η θέση γενικής (2ος νέος), μόλις 24” sec πίσω από τον πρώτο.gianniskyriakidisΣτο 2ο ετάπ ανάβασης, αφού ξεκόλλησαν 6 αθλητές κατέλαβε τελικά την 6η θέση, με μικρές χρονικές διαφορές από τους πρωτοπόρους.kyriakidis2Στο χθεσινό 3ο ετάπ απόστασης 100χλμ κατάφερε να αποσπαστεί μόνος, 35χλμ πριν τον τερματισμό και να τερματίσει νικητής με 2:10” διαφορά.podilataΔιαφορά που του έδωσε την 1η θέση της Γενικής Κατάταξης του Γύρου, την 1η θέση και στην U23 (νέων) κατηγορία αλλά και την πρωτιά στον αγώνα.podilata2Συγκινημένοι όλοι εδώ στον Π.Ο. ΒΕΛΟΣ δίνουμε συγχαρητήρια στον διακεκριμένο αθλητή μας και του ευχόμαστε ανάλογη συνέχεια στις αγωνιστικές του υποχρεώσεις!