Wednesday, 24 April, 2024

Χάντμπολ Γυναικών: Νίκη Μέγα Αλέξανδρου επί του Καματερού 28-19

Μία νίκη εκτός έδρας κατάφερε να εξασφαλίσει ο Μέγας Αλέξανδρος επί του Καματερού με τελικό σκορ 19-28.
Ο Μέγας Αλέξανδρος έμεινε μπροστά σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και μετά την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου αύξανε συνεχώς της διαφορά μεταξύ των δύο ομάδων. Το πρώτο ημίχρονο τέλειωσε με σκορ 12-16.
Πρώτη σκόρερ για την ομάδα του Καματερού ήταν η Βασιλείου με 7 γκολ ενώ για την ομάδα των Γιαννιτσών κορυφαίες ήταν η Βασιλειάδου και Αναστασίου με 5 γκολ.
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ – ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 19-28
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 4-5, 6-9, 7-11, 11-13, 12-16 (ημχ) 12-18, 13-22, 14-23, 15-23, 15-25, 19-28
ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Σκορδιάνος): Τσικνάκη, Ψαρρή, Παπαδοπούλου 1, Μ. Βασιλείου, Δαμάσκου 1, Λιβαρδά, Ζένελι 2, Φακίνου, Χριστοπούλου 2, Αλιφιέρη 2, Βελιδάκη, Μανουσάκη, Βασιλείου 7, Χριστοδούλου 3, Σπυροπούλου, Καραχάλιου 1.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Ταρινίδης): Πυριτίδου, Ζιάκα Α. 3, Τροχίδου 4, Παύλου 2, Πιπιλακίδου, Μαντζίρη, Βασιλειάδου 5, Πέγιου, Τρελοπούλου, Ανδρίτσου 4, Αναστασίου 5, Τομίδου 1, Τροχίδου 4, Ζιάκα Ε., Λαζαρίδου 2.
Διαιτητές: Παπαματθαίου – Χρηστίδη
Δίλεπτα: 1-6 Πέναλτι: 4/5-3/4