ΒΟΛΕΙ ΕΦΗΒΩΝ ΙΚΑΡΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ – Γ.Ε. ΕΔΕΣΣΑΙΚΗ 3-1 ΣΕΤ

Την Κυριακή 18-12-2016 στις 4 μμ στο κλειστό γήπεδο του ΔΑΚ Έδεσσας, πραγματοποιήθηκε το τοπικό ντέρμπι βόλεϊ των Εδεσσαϊκών ομάδων

στο Εφηβικό Πρωτάθλημα ΕΔΕΣΣΑΙΚΗ Γ.Ε. – ΙΚΑΡΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ. Οι κερκίδες γεμάτες με φιλάθλους και των δύο ομάδων και ο αγώνας πρόσφερε ένα όμορφο αθλητικό θέαμα.
Η ομάδα της Γ.Ε. ΕΔΕΣΣΑΙΚΗΣ κέρδισε το 1ο σετ με 25-22.
Στο 2ο σετ η ομάδα του ΙΚΑΡΟΥ μπήκε πιο δυναμικά σε αντίθεση με το 1ο σετ όπου είχε ξεκινήσει αρκετά χαλαρά και έτσι ισοφάρισε σε 1-1 σετ με αρκετή διαφορά στο σκορ 25-9.
Το 3ο σετ ο ΙΚΑΡΟΣ έδειξε τη θέλησή του για κυριαρχία στον αγώνα και με μικρή διαφορά πόντων πήρε το σετ με 25-22.
Το τελευταίο σετ του αγώνα το κέρδισε ο ΙΚΑΡΟΣ μαζί με την νίκη 25-17 πόντους και σύνολο 1-3 σετ.
Γ.Ε. ΕΔΕΣΣΑΙΚΗ: Μίχος Ν.,Καλίνης Π., Μητσόπουλος Ρ. Χύσα., Φ. Ράπο., Π. Σωφέρης Ι., Ροδοβίτης Ε., Σιπάκης Γ., Τοπαλίδης Ν. και Τζαβάλας Λ.
ΙΚΑΡΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ: Πασαλής Ε, Περτσεμπλής Ε., Γάτσης Ε., Κυβελίδης Κ., Τικβίνας Δ., Δάμος Ε., Γιαννούσης Δ., Αντώνογλου Ι., Πριβαριτσιάνης Δ., και Ρέτζιος Φ.