Πρόκριση αθλητών του Ομίλου Σκακιστών Γιαννιτσών στους Πανελλήνιους σχολικού Πρωταθλήματος

Οι προκριματικοί αγώνες του 12ου Πανελλήνιου Ατομικού Σχολικού Πρωταθλήματος διοργανώθηκαν από την ΕΣΣΚΕΔΥΜ την Κυριακή 4 Μαρτίου 2018 στην Πτολεμαΐδα.
Ο Όμιλος Σκακιστών Γιαννιτσών συμμετείχε με 25 αθλητές του, εκ των οποίων τρεις κατέκτησαν την πρώτη θέση στην κατηγορία τους και συνολικά έξι κέρδισαν την πρόκριση για τους τελικούς του 12ου Πανελλήνιου Ατομικού Σχολικού Πρωταθλήματος, που θα διεξαχθή στις 31 Μαρτίου με 1 Απριλίου 2018 στο Περιστέρι Αττικής.
Πιο συγκεκριμένα χρυσό μετάλλιο και πρόκριση απέσπασαν οι:
Στεφάν Βίκτωρ (Α’ Λυκείου)
Τουχτίδου Άννα – Ελισάβετ (Στ’ Δημοτικού)
Πετρίδης Δημήτριος – Παναγιώτης (Γ’ Δημοτικού)
Οι αθλητές που κατέκτησαν χάλκινο μετάλλιο και πρόκρισηήταν οι:
Τριανταφυλλίδης Παναγιώτης (Ε’ Δημοτικού)
Ράπτης Κωνσταντίνος (Γ’ Δημοτικού)
Νικολαϊδης Άγγελος (Α’ Δημοτικού)
Οι αθλήτριες Ζουμπουρδικούδη Δέσποινα (Β’ Γυμνασίου), Πετρίδου Θεοδώρα (Ε’ Δημοτικού) και Αλπανάκη Σοφούλα (Δ’ Δημοτικού) απέσπασαν το χάλκινο μετάλλιο, κατακτώντας την τρίτη θέση ανάμεσα στα κορίτσια της κατηγορίας τους, ενώ συγχρόνως αξιόλογες ήταν οι παρουσίες των υπόλοιπων αθλητών της ομάδας ΜήδαΑουρέλιο, Παμπούκης Μιχαήλ, Πετρίδης Σωκράτης, Αλπανάκη Έλλη, Βαν Σλότεν Σταυρούλα, Καποδίστριας Μιχαήλ – Άγγελος, Βασιλειάδης Γεώργιος, Βασιλειάδης Χρήστος, Κύρκου Λαμπρινή, Ράπτης Στέργιος, Βασιλείου Βασίλης, Κασαπίδου Έλενα, Αμιτζόγλου Χαράλαμπος, Παμπούκη Ιωάννα, Χατζηαβραμίδης Μιχαήλ και Σαλονικίδης Κωνσταντίνος.
Οι σκακιστές συμμετείχαν υπό την καθοδήγηση του προπονητή Χατζηαβραμίδη Ιωάννη.
Θερμά συγχαρητήρια σε όλους!
Ο Όμιλος Σκακιστών Γιαννιτσών λειτουργεί καθημερινά (εκτός Σαββάτου και Κυριακής) από τις 18:00 – 21:00.
Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2382083360