3ος Ημιμαραθώνιος “Στα Μυστικά του Βάλτου” στην Κρύα Βρύση

3ος Ημιμαραθώνιος “Στα Μυστικά του Βάλτου” το πρωί της Κυριακής 01 Δεκεμβρίου 2019, στην Κρύα Βρύση

Με σύμμαχο τον πολύ καλό καιρό αρκετοί δρομείς από πολλά σημεία της Βόρειας Ελλάδας ήταν εκεί. Ο Πολιτιστικός Σύλλογος «Σωκράτης» για ακόμη μια φορά διοργάνωσε έναν πολύ όμορφο αγώνα με δύο κύριες διαδρομές, του Ημιμαραθωνίου, των 5650μ και μια παιδικού 1000μ. Συνδιοργανωτής ο ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κεντρικής Μακεδονίας, με τον Χρήστο Χατζηβασιλείου να έχει τον κεντρικό ρόλο για ένα άψογο αποτέλεσμα.

Ο  Σύλλογος Δρομέων Υγείας Αλμωπίας έλαβε μέρος με 12 μέλη του, τα οποία συμμετείχαν και στις δύο διαδρομές και ολοκλήρωσαν την προσπάθειά τους με απόλυτη επιτυχία.

Ιδιαίτερη αναφορά γίνεται από τον Σύλλογο στην Άννα Ζούμη, η οποία συμμετείχε στον αγώνα των 5650μ και κατέλαβε την 3η θέση της Γενικής και 1η θέση στην ηλικιακή της κατηγορία ενώ ο Γιώργος Τζιβιτζίδης κατέλαβε την 4η θέση στην ηλικιακή του κατηγορία. Ανάμεσα στους δρομείς και ο Σωτήρης Συκοπέτης από τα Γιαννιτσά, που βάζει τα δυνατά του και συμμετέχει στους τελευταίους μαραθώνιους που γίνονται στην περιοχή!

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες, εθελοντές και διοργανωτές, μικρούς και μεγαλύτερους!