Handball Premier: Ήττα του Αερωπού Έδεσσας από την ΑΕΚ

Στην πρεμιέρα της Β’ φάσης του πρωταθλήματος ο Αερωπός Έδεσσας αντιμετώπισε την ΑΕΚ εκτός έδρας και γνώρισε την ήττα με σκορ 48-27.

Η ομάδα της Έδεσσας κατάφερε να κρατηθεί κοντά στο σκορ μέχρι το 24ο λεπτό (17-14) αλλά σε εκείνο το σημείο έπαθε μπλακ άουτ και με ένα 7-0 σερί η ΑΕΚ πήγε στα αποδυτήρια με διψήφια διαφορά τερμάτων.

Το σερί της ΑΕΚ συνεχίστηκε και στο 2ο ημίχρονο και με ένα γρήγορο 4-0 (11-0 συνολικά) έκανε το νταμπλ σκορ (28-14) και κάπου εκεί εξανεμίστηκαν οι όποιες ελπίδες είχε ο Αερωπός για να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα.

Τα επόμενα, διαδικαστικού χαρακτήρα, λεπτά βρήκαν την ΑΕΚ να εκτοξεύει την διαφορά στους 21 πόντους διαμορφώνοντας το τελικό 48-27, ένα σκορ που σίγουρα δεν είναι αντιπροσωπευτικό της ομάδας του Αερωπού που φέτος είχε καταπληκτική πορεία και στο πρωτάθλημα και στο κύπελλο.