Sunday, 20 September, 2020

Τα ψηφοδέλτια των κομμάτων για την Π.Ε. Πέλλας

Τα ψηφοδέλτια των κομμάτων για την Π.Ε. Πέλλας 

Μετά από πολλές ανατροπές, διαφωνίες, εντάσεις και ώρες συσκέψεων, ίσως και με αρκετές εκπλήξεις από όλα τα κόμματα ανακοινώθηκαν τα ονόματα των υποψηφίων βουλευτών για τις εκλογές της 25ης Ιανουαρίου.

Αυτά είναι τα 16 κόμματα με τους εβδομήντα έναν υποψήφιους βουλευτές που διεκδικούν την ψήφο των πολιτών της Περιφερειακής Ενότητας Πέλλας όπως ανακοινώθηκαν από το Πρωτοδικείο Έδεσσας:

Το ψηφοδέλτιο της ΝΔ
Καρασμάνης Γιώργος
Σταμενίτης Διονύσης
Τζαμτζης Ιορδάνης
Τσαλκιτζή Ευθαλία
Πασχαλίδου Γεσθημανή (Γέση)
Σπάρταλη- Σαββίδου Ματίνα

Το ψηφοδέλτιο του ΣΥΡΙΖΑ
Σηφάκης Γιάννης
Τζάκρη Θεοδώρα
Πασχαλίδης Ονούφριος (Νάκης)
Ζήνα Κατερίνα
Σμίας Χρήστος
Κελεσίδης Παύλος

Το ψηφοδέλτιο του ΠΑΣΟΚ
Αλεξανδρίδου Ραχήλ
Μακρίδου Αγαθή
Παπαδόπουλος Αναστάσιος
Παυλίδης Χαράλαμπος
Σόντρας Ιωάννης
Τσαβαλάκογλου Παύλος

Το ψηφοδέλτιο της Χρυσής Αυγής
Ευτηριάδου Άννα
Καρανάτσιου Χρυσάνθη
Κατσάρα-Χρήστου Ειρήνη
Μπαμπαλής Νικόλαος
Σαχινίδης Ιωάννης
Τσούκας Αναστάσιος

Το ψηφοδέλτιο των ΑΝΕΛ
Ζιάκας Θανάσης
Γραμματικόπουλος Θανάσης
Πασχαλίδης Χρήστος
Σαββίδης Θεόδωρος
Βέρντι – Κωσταντινίδη Ξένη
Κορανάς Πέτρος

Το ψηφοδέλτιο από το Ποτάμι
Χρήστος Τροχίδης
Αγαθού Αναστασία
Γραμματικού Ευάγγελος
Θεοδώσης Ιάκωβος
Παπαδόπουλος Κώστας
Ρίζος Νίκος

Το ψηφοδέλτιο του ΛΑΟΣ
Αυγητίδης Χρήστος
Γιόφκος Θωμάς
Δέλλιος Γρηγόριος
Καμπουράκης Χρήστος
Ξανθόπουλος Ιωάννης
Τζούκας Ευάγγελος

Το ψηφοδέλτιο του Κινήματος Δημοκρατών Σοσιαλιστών
Μυρίδου Αντιγόνη
Παππάς Αντώνης
Σπανός Αθανάσιος
Τσεχελίδου Χρυσούλα
Χωραφά Γεσθημανή
Παρθενόπουλος Γιώργος

Το ψηφοδέλτιο του ΚΚΕ
Δρόσογλου Σταύρος
Κανάκης Μάνος
Ουγγρίνος Αλέκος
Παπαδοπούλου Ολυμπία
Φουνταλής Μιχάλης
Χατζηβασιλειάδου Καίτη

Το ψηφοδέλτιο του ΚΚΕ (Μ-Λ)
Ζαγγάνας Παναγιώτης

Το ψηφοδέλτιο της Τελεία
Μαυρίδης Νίκος

Το ψηφοδέλτιο του Οργάνωση Κομμουνιστών
Διεθνιστών Ελλάδας (Ο.Κ.Δ.Ε.)
Γούτας Βασίλειος

Το ψηφοδέλτιο της Ένωσης Κεντρώων
Αρσενής Αθανάσιος
Κουρίδης Δημήτριος
Μηνασίδης Σάββας
Μπακάλου Διαλεκτή

Το ψηφοδέλτιο της “ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. – ΜΕΤΩΠΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΜΠΟΡΕΥΣΗ”
Ασκητής Γεώργιος
Κερατίδης Ιωάννης
Κωστόπουλος Κωνσταντίνος
Κωνσταντέλλιας Χριστόφορος
Μπακαλάκης Χρήστος,
Λουσιώτης Νίκος

Το ψηφοδέλτιο ΠΡΑΣΙΝΟΙ – ΔΗΜΑΡ
Γρηγοριάδου Ιωάννα
Μανομενίδης Ιωάννης
Παγώνη Μαρία
Σαπουτζής Χρήστος

Το ψηφοδέλτιο της Ένωσης Δημοκρατικής Εθνικής Μεταρρύθμισης (ΕΔΕΜ)
Εμμανουηλίδης Αβραάμ

Μοιραστείτε με τους φίλους σας
Μοιράσου με τους φίλους σου