Friday, 26 April, 2024

Ολυμπιακοί Αγώνες: Έχασε ο Τσιτσιπάς – “Κόστισε” πολύ ο τραυματισμός του!

Πολύ άτυχος στάθηκε ο Στέφανος Τσιτσιπάς, που έχασε με 2-1 σετ στους «8» των Ολυμπιακών Αγώνων από τον Ούγκο Ουμπέρ.
Ο Έλληνας πρωταθλητής, πήρε πολύ άνετα το πρώτο σετ με 6-2, κάνοντας καταπληκτικό παιχνίδι και όλα έδειχναν μία εύκολη νίκη.
Τα πράγματα άλλαξαν ωστόσο και ο Γάλλος αντίπαλος του έπαιξε πολύ καλύτερα στο δεύτερο σετ και με 7-6 κατάφερε να ισοφαρίσει.
Τα άσχημα νέα όμως ήρθαν στην αρχή του τρίτου σετ, εκεί ο Στέφανος Τσιτσιπάς είδε το γόνατο του να γυρίζει, κάλεσε ιατρικό τάιμ άουτ για να του δοθούν οι πρώτες βοήθειες και μετά από μία μικρή διακοπή αποφάσισε να επιστρέψει.
Σαφώς δεν ήταν στην ίδια κατάσταση, αφού ξεκάθαρα η εικόνα του έδειχνε αρκετά μεγάλη πτώση, κάτι που τον οδήγησε στην ήττα-αποκλεισμό από τους Ολυμπιακούς.