Sunday, 25 August, 2019
Home / Αθλητικά / Κλήρωση της Γ’ Εθνικής – Οι αντίπαλοι των ομάδων της Πέλλας

Κλήρωση της Γ’ Εθνικής – Οι αντίπαλοι των ομάδων της Πέλλας

Με νωπές τις αντιδράσεις των Ενώσεων και των σωματείων για τον τρόπο που συγκροτήθηκαν οι όμιλοι της Γ’ Εθνικής, στις 15:00 στα γραφεία της ΕΠΟ

πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του νέου πρωταθλήματος, που περιλαμβάνει οχτώ ομίλους.
Παρακάτω η συγκρότηση των ομίλων με βάση τις ποδοσφαιρικές Ενώσεις:
1ος Όμιλος: ΕΠΣ Εβρου, Θράκης, Καβάλας, Δράμας, Σερρών, Κιλκίς, Ξάνθης.
2ος Όμιλος: ΕΠΣ Μακεδονίας, Χαλκιδικής, Πέλλας, Ημαθίας, Φλώρινας και το σωματείο Ελπίς Σκουτάρεως που ανήκει στην ΕΠΣ Σερρών (Βέροια)
3ος Όμιλος: ΕΠΣ Κέρκυρας, Θεσπρωτίας, Πρέβεζας/Λευκάδας, Αρτας, Αιτωλοακαρνανίας, Ηπείρου, Κοζάνης, Καστοριάς, Γρεβενών.
4ος Όμιλος: ΕΠΣ Λάρισας, Τρικάλων, Καρδίτσας, Θεσσαλίας, Φθιώτιδας, Φωκίδας, Πιερίας.
5ος Όμιλος: ΕΠΣ Πειραιά, Λασιθίου, Ρεθύμνου, Χανίων, Ηρακλείου.
6ος Όμιλος: ΕΠΣ Δωδεκανήσου, Ανατολικής Αττικής, Αχαΐας, Ηλείας.
7ος Όμιλος: ΕΠΣ Αθηνών, Κορινθίας, Κυκλάδων, Εύβοιας, Λέσβου.
8ος Όμιλος: ΕΠΣ Δυτικής Αττικής, Κεφαλλονιάς, Ζακύνθου, Αρκαδίας, Λακωνίας, Μεσσηνίας, Αργολίδας, Βοιωτίας.

Η σέντρα έχει προγραμματιστεί για τις 30 Σεπτεμβρίου (16:00), ενώ η τελευταία αγωνιστική θα πραγματοποιηθεί στις 14 Απριλίου.
Ο 2ος όμιλος με τις ομάδες της Πέλλας:
1η αγωνιστική
ΠΑΟ Κουφαλίων – ΠΟ Τριγλίας
ΑΠΕ Λαγκαδά – Ερμής Αμυνταίου
Αλμωπός Αριδαίας – Μακεδονικός
Άρης Παλαιοχωρίου – Νίκη Αγκαθιάς
Βέροια – ΑΣ Γιαννιτσά
Ολυμπιακός Κυμίνων – Εδεσσαϊκός
Μελιτέας Μελίτης – Αγροτικός Αστέρας
2η αγωνιστική
ΑΠΕ Λαγκαδά – ΠΑΟ Κουφαλίων
ΠΟ Τριγλίας – Αλμωπός Αριδαίας
Ερμής Αμυνταίου – Άρης Παλαιοχωρίου
Μακεδονικός – Βέροια
Νίκη Αγκαθιάς – Ολυμπιακός Κυμίνων
ΑΣ Γιαννιτσά – Μελιτέας Μελίτης
Εδεσσαϊκός – Αγροτικός Αστέρας
3η αγωνιστική
ΠΑΟ Κουφαλίων – Αλμωπός Αριδαίας
Άρης Παλαιοχωρίου – ΑΠΕ Λαγκαδά
Βέροια – ΠΟ Τριγλίας
Ολυμπιακός Κυμίνων – Ερμής Αμυνταίου
Μελιτέας Μελίτης – Μακεδονικός
Αγροτικός Αστέρας – Νίκη Αγκαθιάς
Εδεσσαϊκός – ΑΣ Γιαννιτσά
4η αγωνιστική
Άρης Παλαιοχωρίου – ΠΑΟ Κουφαλίων
Αλμωπός Αριδαίας – Βέροια
ΑΠΕ Λαγκαδά – Ολυμπιακός Κυμίνων
ΠΟ Τριγλίας – Μελιτέας Μελίτης
Ερμής Αμυνταίου – Αγροτικός Αστέρας
Μακεδονικός – Εδεσσαϊκός
Νίκη Αγκαθιάς – ΑΣ Γιαννιτσά

5η αγωνιστική
ΠΑΟ Κουφαλίων – Βέροια
Ολυμπιακός Κυμίνων – Άρης Παλαιοχωρίου
Μελιτέας Μελίτης – Αλμωπός Αριδαίας
Αγροτικός Αστέρας – ΑΠΕ Λαγκαδά
Εδεσσαϊκός – ΠΟ Τριγλίας
ΑΣ Γιαννιτσά – Ερμής Αμυνταίου
Νίκη Αγκαθιάς – Μακεδονικός
6η αγωνιστική
Ολυμπιακός Κυμίνων – ΠΑΟ Κουφαλίων
Βέροια – Μελιτέας Μελίτης
Άρης Παλαιοχωρίου – Αγροτικός Αστέρας
Αλμωπός Αριδαίας – Εδεσσαϊκός
ΑΠΕ Λαγκαδά – ΑΣ Γιαννιτσά
ΠΟ Τριγλίας – Νίκη Αγκαθιάς
Ερμής Αμυνταίου – Μακεδονικός
7η αγωνιστική
ΠΑΟ Κουφαλίων – Μελιτέας Μελίτης
Αγροτικός Αστέρας – Ολυμπιακός Κυμίνων
Εδεσσαϊκός – Βέροια
ΑΣ Γιαννιτσά – Άρης Παλαιοχωρίου
Νίκη Αγκαθιάς – Αλμωπός Αριδαίας
Μακεδονικός – ΑΠΕ Λαγκαδά
Ερμής Αμυνταίου – ΠΟ Τριγλίας
8η αγωνιστική
Αγροτικός Αστέρας – ΠΑΟ Κουφαλίων
Μελιτέας Μελίτης – Εδεσσαϊκός
Ολυμπιακός Κυμίνων – ΑΣ Γιαννιτσά
Βέροια – Νίκη Αγκαθιάς
Άρης Παλαιοχωρίου – Μακεδονικός
Αλμωπός Αριδαίας – Ερμής Αμυνταίου
ΑΠΕ Λαγκαδά – ΠΟ Τριγλίας
9η αγωνιστική
ΠΑΟ Κουφαλίων – Εδεσσαϊκός
ΑΣ Γιαννιτσά – Αγροτικός Αστέρας
Νίκη Αγκαθιάς – Μελιτέας Μελίτης
Μακεδονικός – Ολυμπιακός Κυμίνων
Ερμής Αμυνταίου – Βέροια
ΠΟ Τριγλίας – Άρης Παλαιοχωρίου
Αλμωπός Αριδαίας – ΑΠΕ Λαγκαδά
10η αγωνιστική
ΑΣ Γιαννιτσά – ΠΑΟ Κουφαλίων
Εδεσσαϊκός – Νίκη Αγκαθιάς
Αγροτικός Αστέρας – Μακεδονικός
Μελιτέας Μελίτης – Ερμής Αμυνταίου
Ολυμπιακός Κυμίνων – ΠΟ Τριγλίας
Βέροια – ΑΠΕ Λαγκαδά
Άρης Παλαιοχωρίου – Αλμωπός Αριδαίας
11η αγωνιστική
ΠΑΟ Κουφαλίων – Νίκη Αγκαθιάς
Μακεδονικός – ΑΣ Γιαννιτσά
Ερμής Αμυνταίου – Εδεσσαϊκός
ΠΟ Τριγλίας – Αγροτικός Αστέρας
ΑΠΕ Λαγκαδά – Μελιτέας Μελίτης
Αλμωπός Αριδαίας – Ολυμπιακός Κυμίνων
Βέροια – Άρης Παλαιοχωρίου
12η αγωνιστική
Μακεδονικός – ΠΑΟ Κουφαλίων
Νίκη Αγκαθιάς – Ερμής Αμυνταίου
ΑΣ Γιαννιτσά – ΠΟ Τριγλίας
Εδεσσαϊκός – ΑΠΕ Λαγκαδά
Αγροτικός Αστέρας – Αλμωπός Αριδαίας
Μελιτέας Μελίτης – Άρης Παλαιοχωρίου
Ολυμπιακός Κυμίνων – Βέροια
13η αγωνιστική
ΠΑΟ Κουφαλίων – Ερμής Αμυνταίου
ΠΟ Τριγλίας – Μακεδονικός
ΑΠΕ Λαγκαδά – Νίκη Αγκαθιάς
Αλμωπός Αριδαίας – ΑΣ Γιαννιτσά
Άρης Παλαιοχωρίου – Εδεσσαϊκός
Βέροια – Αγροτικός Αστέρας
Μελιτέας Μελίτης – Ολυμπιακός Κυμίνων

Μοιραστείτε με τους φίλους σας
Μοιράσου με τους φίλους σου

Leave a Reply

Your email address will not be published.

six − 1 =