Wednesday, 18 May, 2022

Κύπελλο Αλπικών: Ο Μαυρόπουλος στην κορυφή

Πρώτοι στους μικρούς ο Τσιοπάνος, ο Παλαντζάς και ο Λέτσιος

Ο Νικόλαος Μαυρόπουλος ολοκλήρωσε την χρονιά στην κορυφή της βαθμολογίας, στο Κύπελλο Ελλάδας, στα αλπικά αγωνίσματα της χιονοδρομίας, στους άνδρες, με 60β. Τον 19χρονο αθλητή του ΑΛΠΙΣ ακολούθησαν ο Ιωάννης Σκλατινιώτης του ΣΑΧΟΠ με 55β. και στην τρίτη θέση ο Δημήτρης Ασβεστάς (ΕΟΣ Βόλου) με 50β. όσους συγκέντρωσαν και οι Βασίλειος-Εμμ. Παπακρίβος (ΒΟΛ), Ιωάννης Πρώιος (ΚΑΣ).  

Την πρώτη θέση στους παίδες 1 την κατέκτησε ο Μάριος-Ιωάννης Τσιοπάνας του ΕΟΣ Αχαρνών, στους παίδες 2 ο Βασίλειος Παλαντζάς του Έσπερου και στους παμπαίδες ο Απόστολος-Παύλος Λέτσιος του ΕΟΣ Βόλου.

Στις βαθμολογίες συλλόγων ο ΕΟΣ Βόλου πήρε τις πρωτιές σε Άνδρες (μαζί με ΣΑΧΟΠ) και Παμπαίδες και ο ΕΟΣ Αχαρνών στους Παίδες 1 και ο Έσπερος στους Παίδες 2.  

Οι τελικές βαθμολογίες Ανδρών, Παίδων 1, Παίδων 2 και Παμπαίδων, του Κυπέλλου Ελλάδας στα αλπικά αγωνίσμαυτα της χιονοδρομίας:

  • Άνδρες
  1. Μαυρόπουλος Νικόλαος (ΑΛΠΙΣ) 60β. (SL 40 – GS 20)
  2. Σκλατινιώτης Ιωάννης (ΣΑΧΟΠ) 55 (20-35)
  3. Ασβεστάς Δημήτρης (ΒΟΛ) 50 (25-25)
  4. Παπακρίβος Βασίλειος-Εμμ. (ΚΑΣ) 50 (27-23) 5. Πρώιος Ιωάννης (ΚΑΣ) 50 (50-0) 6. Παπαδημητρίου Ιωάννης (ΓΡΕ) 35 7. Ζηλάκης Βασίλειος (ΦΛΩ) 34 8. Σωτηρόπουλος Δημήτριος (ΑΧΑ) 31 9. Προφένζας Δημήτριος (ΓΡΕ) 28 10. Διαμάντης Δημήτριος (ΕΟΠ) 27 11. Σκληβανιώτης Ευάγγελος (ΑΘΗ) 27 12. Μουρατίδης Θεόδωρος (ΑΛΠΙΣ) 26 13. Μαρμαρέλης Χρήστος (ΠΑΝΣΕΡ) 25 14. Χαλκίδης Θεόδωρος (ΣΑΧΟΠ) 25 15. Ζιάμπρας Αίολος (ΓΡΕ) 24 16. Καραμάνος Βασίλειος (ΑΧΑ) 22 17. Γιαννάκης Νικόλαος (ΚΑΤ) 19 18. Γαλερίδης Γεώργιος (ΣΑΧΟΠ) 18 19. Φινές Αθανάσιος (ΑΚΟ) 17 20. Μπάκας Αστέριος (ΑΛΠΙΣ) 15 21. Μόσχος Αργύριος (ΚΑΣ) 8 22. Γαλερίδης Κλέαρχος (ΣΑΧΟΠ) 6 23. Δημητρώφ Απόστρολος-Πέτ. 6 (ΒΟΛ) 24. Καραπατούχας Γεώργιος 5 (ΑΡΑ) 25. Πασκουαλίν Έκτωρ (ΣΑΧΟΠ) 3 26. Γαβαλάς Αντώνης (ΒΟΛ) 2 27. Κλαουδάτος Ηλίας (ΣΑΧΟΠ) 1β.

Βαθμολογία σωματείων στους Άνδρες: 1. ΕΟΣ Βόλου 108β. 1. ΣΑΧΟΠ 108 3. ΑΛΠΙΣ 101β.  

  • Παίδες 1
  1. Τσιοπάνας Μάριος-Ιωάννης (ΑΧΑ) 82β. (GS 25 – SL 57)
  2. Κουκουμπής Δημήτριιος (ΕΣΠ) 76 (6-70)
  3. Ασβεστάς Βασίλειος (ΒΟΛ) 70 (40-30)
  4. Μπρέμπος Δημήτριος (ΑΧΑ) 64 5. Πήχας Άγγελος (ΓΡΕ) 57 6. Χρηστίδης Φιλόλαος (ΑΘΗ) 36 7. Παπακωνσταντίνου Νικόλαος (ΝΑΟ) 35 8. Παπαχατζής Σπύρος (ΛΑΡ) 29 9. Καυκάς Αλέξανδρος (ΒΟΛ) 24 10. Ντάνας Μάριος (ΛΑΡ) 24 11. Τσικρίκης Θωμάς (ΑΛΠΙΣ) 23 12. Λαμπίρης Κωνσταντίνος (ΒΟΛ) 21 13. Μίσκος Ευστράτιος (ΕΔΕ) 18 14. Ανδρίτσος Γρηγόριος (ΚΑΣ) 15 15. Βαιόπουλος Αλέξιος-Απόστολος (ΒΟΛ) 13 16. Καλλιπόσης Ηφαιστίωνας (ΣΕΡ) 10 17. Τσιτσιανόπουλος Δημήτριος (ΒΕΡ) 10 18. Καπότσης Ελευθέριος (ΒΟΛ) 10 19. Παπαδάκης Νικόλαος (ΣΑΧΟΠ) 9 20. Λεφούσης Άγγελος (ΝΑΟ) 8 21. Καζεπίδης Νικόλαος (ΑΛΠΙΣ) 8 22. Χατζημηνιάδης Κωνσταντίνος (ΒΕΡ) 7 23. Κοζαδήνος Ευστάθιος (ΒΟΛ) 6 24. Νάσσος Ελευθέριος (ΣΕΡ) 5 25. Ντούφας Λάζαρος (ΕΔΕ) 5 26. Κουντούρης Ελευθέριος (ΑΘΗ) 4 27. Παπαχρήστος Κωνσταντίνος (ΑΧΑ) 4 28. Κουτέλας Μηνάς (ΑΡΑ) 4 29. Κώτσος Θεόδωρος (ΑΧΑ) 3 30. Μιχαηλίδης Χριστόφορος (ΚΑΣ) 3 31. Γιαβάσογλου Ιάσων-Δημήτριος (ΕΟΠ) 3 32. Αντωνόπουλος Σωτήρης (ΑΧΑ) 2 33. Μπατσάρας Αλέξανδρος (ΛΑΡ) 1 34. Προβατάς Χαράλαμπος (ΑΧΑ) 1β.

Βαθμολογία σωματείων στους Παίδες 1: 1. ΕΟΣ Αχαρνών 156β. 2. ΕΟΣ Βόλου 144 3. Έσπερος 76β.      

  • Παίδες 2
  1. Παλαντζάς Βασίλειος (ΕΣΠ) 115β. (GS 40 – SL 75)
  2. Βουγιούκας Απόστολος (ΒΟΛ) 110 (50-60)
  3. Σπηλιώτης Γεώργιος-Χρυσοβ. (ΑΡΑ) 63 (27-36)
  4. Κουδούνας Ιωάννης (ΚΑΡ) 58 5. Πασπαλιάρης Χρήστος (ΑΧΑ) 36 6. Παπαδιώτης Ορέστης (ΒΟΛ) 35 7. Μακαντάσης Κωνσταντίνος (ΑΧΑ) 33 8. Αγοραστίδης Δημήτριος (ΛΑΡ) 30 9. Αλευρίδης Μιχαήλ (ΕΣΠ) 27 10. Κέκας Νικόλαος (ΕΣΠ) 25 11. Γουργιώτης Ιωάννης (ΛΑΡ) 24 12. Σάλπας Ευάγγελος (ΑΡΑ) 19 13. Τόττης Δημήτριος (ΦΛΩ) 17 14. Μουλέλης Βασίλειος (ΦΛΩ) 16 15. Κατσιάπης Στέφανος (ΑΡΑ) 15 16. Μούρας Γεώργιος (ΣΕΡ) 10 17. Σίμου Θωμάς (ΚΑΣ) 10 18. Χρήστου Νικόλαος (ΒΟΛ) 8 19. Καΐρας Χρήστος (ΒΟΛ) 6 20. Λομβάρδας Οδυσσέας (ΑΧΑ) 6 21. Δούμτσης Άγγελος (ΦΛΩ) 5 22. Δαμαλάς Ορέστης (ΑΡΑ) 4 23. Δαμαλάς Σπυρίδων (ΑΡΑ) 4 24. Τσιγκογιάννης Νικόλαος (ΑΛΠΙΣ) 4 25. Αντωνιάδης Δημήτριος (ΣΑΧΟΠ) 3 26. Καραντζάς Νικόλαος (ΦΛΩ) 3 27. Χαραλαμπίδης Παναγιώτης (ΓΡΕ) 2 28. Τάνης Απόστολος (ΝΑΟ) 1β.

Βαθμολογία σωματείων στους Παίδες 2:: 1. Έσπερος 167β.  2. ΕΟΣ Βόλου 159 3. ΣΧΟ Αράχωβας 90β.    

  • Παμπαίδες
  1. Λέτσιος Απόστολος-Παύλος (ΒΟΛ) 110β.
  2. Πεντεφούντας Γεώργιος (ΕΣΠ) 90
  3. Αλευρίδης Πέτρος (ΕΣΠ) 74
  4. Ασβεστάς Απόστολος (ΒΟΛ) 74
  5. Δούμας Φίλιππος-Ιωάννης (ΑΘΗ) 68 6. Πετσινάρης Θεοχάρης (ΕΔΑ) 64 7. Βασιλείου Φίλιππος-Ιωάννης (ΑΘΗ) 63 8. Μελίδης Νικόλαος (ΑΡΑ) 60 9. Μούρας Δημοσθένης (ΠΑΝΣ) 54 10. Πετσινάρης Σάββας (ΕΔΕ) 49 11. Ισλού Ντέβιν Κούζεϊ (ΑΛΠΙΣ) 43 11. Ράλλης Κωνσταντίνος (ΝΑΟ) 43 13. Μαργαρίτης Μαργαρίτης (ΒΕΡ) 39 14, Θωμάς Γεώργιος (ΕΟΠ) 38 15. Παπαδάς Στέφανος-Μάριος (ΑΡΑ) 36 16. Παπακωνσταντίνου Γεώργιος (ΝΑΟ) 35 17. Βραβόσινος Ήθαν-Στέργιος (ΕΔΕ) 32 17. Παφίλης Κωνσταντίνος (ΓΡΕ) 32 19. Αραποστάθης Νικόλαος (ΛΑΡ) 31 20. Ζαρναβέλλης Γεώργιος (ΑΧΑ) 29 21. Μυλωνάς Γεώργιος (ΑΘΗ) 22 22. Καΐρας Ανδρέας (ΒΟΛ) 19 22. Σωτηρόπουλος Νικόλαος (ΒΟΛ) 19 24. Μιχαηλίδης Γεώργιος (ΚΑΣ) 18 25. Καρανάσιος Νικόλαος (ΒΕΡ) 14 26. Κοζαδινός Κίμων (ΒΟΛ) 13 27. Ανδρίτσος Αθανάσιος (ΑΡΑ) 12 28. Χρυσοβέργης Δημήτριος (ΑΧΑ) 11 29. Κορφιάτης Νικόλαος (ΒΟΛ) 8 30. Καριώτης Κωνσταντίνος (ΠΑΝΣ) 7 31. Τσιλίκας Αλέξανδρος (ΕΣΠ) 6 32. Ανανιάδης Γεώργιος (ΠΑΝΣ) 5 32. Ευσταθίου Χρήστος (ΑΧΑ) 5 34. Μπουκουβάλας Ρήγας (ΑΧΑ) 4 35. Βλαχάκης Αντώνης (ΑΧΑ) 3 36. Πηγαδάς Κίμων-Θωμάς (ΕΣΠ) 2 36. Αναγνώστου Βίκτωρ (ΒΟΛ) 2 38. Σρεμπάλιος-Μανιάτης Μίνωας (ΕΣΠ) 1β.

Βαθμολογία σωματείων στους Παμπαίδες: 1. ΕΟΣ Βόλου 245 2. Έσπερος 173  3. ΕΟΣ Αθηνών 153β.  

Μοιραστείτε με τους φίλους σας
Μοιράσου με τους φίλους σου