Friday, 26 April, 2024

Ίκαροι Γιαννιτσών Rolloplast-ΓΑΣ Αλεξάνδρειας 100-48

Σε ένα παιχνίδι διαφήμιση για το άθλημα οι Ίκαροι Γιαννιτσών Rolloplast επικράτησαν το Σάββατο 18/01 με το ευρύ σκορ 100-48 του ΓΑΣ Αλεξάνδρειας

στο Κλειστό Γυμναστήριο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής της ΕΚΑΣΚΕΜ. Η ομάδα του Δ. Καραμιχάλη μπήκε από την αρχή δυνατά στο παιχνίδι και πήρε κεφάλι στο σκορ από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο με σκορ 32-17. Η εικόνα δεν άλλαξε ούτε στο δεύτερο δεκάλεπτο όπου η διαφορά εκτοξεύτηκε για τους Γιαννιτσώτες σε διπλάσιο νούμερο και το ημίχρονο έκλεισε με ιδιαίτερα υψηλό σκορ 60-28 υπέρ των γηπεδούχων. Στο τρίτο και τελευταίο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι όπου οι παίκτες των Ικάρων συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό κρατώντας σταθερά την απόσταση από την ομάδα της Αλεξάνδρειας με 80-45. Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο έκλεισε το παιχνίδι έτσι όπως άρχισε με την ευρεία διαφορά των 52 πόντων, έχοντας ως σκορ το 100-48. Τέλος, αξίζει να αναφερθεί ότι ο coach Καραμιχάλης είχε την χαρά αλλά και την ευκαιρία να δοκιμάσει όλους τους παίκτες που είχε στην διάθεση του και να πάρει από αυτούς ιδιαίτερα θετικά στοιχεία. Η ομάδα της πόλης των Γιαννιτσών Ίκαροι Rolloplast συνεχίζει την προσπάθεια για την άνοδο μπαίνοντας στις προπονήσεις αρχής γενομένης από σήμερα!

Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Παπαγεωργίου.
Δεκάλεπτα: 32-17, 60-28, 80-45, 100-48.
ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών Rolloplast (Καραμιχάλης): Οξούζης, Μυζίου 9 (1), Αθαναηλίδης 21 (1), Σπόντης 20 (4), Ελευθεριάδης 8, Μπογδάνης 19 (5), Πετρίδης 7, Ακριτίδης 13, Ουστάλλι 3 (1).
ΓΑΣ Αλεξάνδρεια (Τσάτσας): Κυριακού 2, Οικονομόπουλος 2, Πουαρίδης 2, Τζιντζόγλου 2, Πρόιος Δ., Χρυσικός 2, Παντοφλίδης 13 (1), Παπαδόπουλος, Μπαλτάς, Καρκάρας 23, Πρόιος Α. 2, Μουλγκέτσι.