Ζαφειράκης Νάουσας – Ίκαροι Γιαννιτσών 67-60

Με ήττα στην έναρξη της πρεμιέρας ξεκίνησαν οι Ίκαροι Γιαννιτσών, καθώς ο Ζαφειράκης Νάουσας επικράτησε εντός έδρας με 67-60 και έβαλε στο… σακούλι του το πρώτο «δίποντο».
Η ομάδα της Νάουσας πήρε το προβάδισμα από την αρχή του ματς και βρέθηκε να προηγείται με 13-8 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο το σκηνικό άλλαξε, καθώς η παραγωγικότητα των ομάδων ανέβηκε κατακόρυφα, ωστόσο η ισορροπίες του αγώνα δεν άλλαξαν, με το σκορ να διαμορφώνεται στο πρώτο του μισό σε 35-29.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ διατήρησε τον έλεγχο και το προβάδισμα στο σκορ και δίκαια έφτασε στην πρώτη νίκη με 67-60.
Διαιτητές: Ντόγκας – Μποΐτσης.
Δεκάλεπτα: 13-8, 35-29, 51-46, 67-60.
ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας (Τούφας): Βάιγκαντ 5 (1), Καπνάς 2, Μουρατίδης 6, Ζαχαριάδης 8 (2), Βαδόλας, Τούφας 9, Σκουλαριώτης 11 (1), Σιδηρόπουλος 13 (1), Παυλίδης, Δήμτσης 8, Ράπτης 5 (1), Νικολαΐδης.
ΑΟΚ Ίκαροι Γιαννιτσών (Λούσης): Μαυρόπουλος 3 (1), Βουζινάς 8 (2), Πολυχρονίδης 8 (2), Μισσιώνης, Ελευθεριάδης, Βασιλειάδης 9 (1), Μπογδάνης 10, Καρυπίδης, Χαραλαμπίδης 6, Υφαντίδης 16 (2).