Wednesday, 15 July, 2020
Τελευταίες Ειδήσεις

ΕΠΣ Πέλλας: Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου

Η 25η αγωνιστική, στα πρωταθλήματα που βρίσκονται σε εξέλιξη, ξεκίνησε την Τετάρτη 25 Απριλίου με το παιχνίδι Ολυμπιακός Γαλατάδων – Νίκη Αξού 2-3 για τον 2ο όμιλο της Α’ κατηγορίας και συνεχίζει το Σαββατοκύριακο 28-29 Απριλίου.

Το ενδιαφέρον όλων στρέφεται στην Α1 κατηγορία όπου δεσπόζει το μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής Δόξα Μαυροβουνίου – Δόξα Μελισσίου, το οποίο μπορεί να κρίνει εν πολλοίς το ποιος θα ανέβει κατηγορία.

Το σπουδαίο αυτό ματς θα έχει ζωντανή ραδιοφωνική κάλυψη ΜΟΝΟ μέσα από το Σέντρα Πέλλας radio και σε αναμετάδοση από το Ράδιο Αλμωπία στους 97,1 fm

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων σε Α1 και Α κατηγορία:

Α1 κατηγορία (25η αγωνιστική)

Δόξα Π. Μυλοτόπου – Εθνικός Γιαννιτσών 0-3 α.α

29/04 17:00 Δόξα Μαυροβουνίου – Δόξα Μελισσίου

Διαιτητές: Γιουματζίδης, Μίλτσης, Τετραγώνης

Παρατηρητής: Ίτσκος

29/04 17:00 Δόξα Εξαπλατάνου – Δόξα Μανδάλου

Διαιτητές: Κατεριάδης, Δεμερτζής Ν., Αρέστης

Παρατηρητής: Καρακελίδης

29/04 17:00 Όλυμπος Αψάλου – Μέγας Αλέξανδρος Εσωβάλτων

Διαιτητές: Ζγουρός, Κουκούλης Δ., Σηπάκης Γ.

29/04 17:00 Απόλλων 1960 Κρύας Βρύσης – Αναγέννηση Γιαννιτσών

Διαιτητές: Αργυρός, Σίπκας Ι., Μανωλάκης

Παρατηρητής: Βυρώζης

29/04 17:00 Μέγας Αλέξανδρος Πέλλας – ΑΣ Προμάχοι

Διαιτητές: Μπουρλούτσκι, Μιχάλογλου, Παροτσίδης

Παρατηρητής: Βασιλειάδης

29/04 17:00 Ακρίτας Σωσάνδας – Νίκη Καλής

Διαιτητές: Μαυρίδης, Σαπουντζή, Καραγιάννης

Παρατηρητής: Μιχαηλίδης

Α’ Κατηγορία – 1ος όμιλος (25η αγωνιστική)

28/04 17:00 Πολυκαρπιακός Πολυκάρπης – Ευρωπός Φούστανης

Διαιτητές: Κουκούλης Σ., Μιχαηλίδης, Λαμπρίδης

28/04 17:00 Άρης Υδραίας – Μέγας Αλέξανδρος Άρνισσας

Διαιτητές: Ζγουρός, Κουκούλης Δ., Βοϊδάκης

28/04 17:00 Ορφέας Ριζαρίου – Δόξα Μεγαπλατάνου

Διαιτητές: Κατεριάδης, Ροδίντσης, Δινάκης

28/04 17:00 Εθνικός Αριδαίας – Μέγας Αλέξανδρος Όρμας

Διαιτητές: Δεμερτζής Χ., Κουπαράνη, Αλμαλιώτης

Παρατηρητής: Παπαδόπουλος

29/04 17:00 Ελπίδα Έδεσσας – ΠΑΟ Κερασιάς

Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Πίλτσης, Τρυψιάνης

Παρατηρητής: Πορτοκαλίδης

29/04 17:00 Ηρακλής Γαρεφίου – Άρης Νησίου

Διαιτητές: Αλατζάς, Τσαλγίνη Χ., Αμαξοπούλου

29/04 17:00 Μαύρη Θύελλα Λυκοστόμου – Θύελλα Σαρακηνών

Διαιτητές: Καρυπίδης, Δαργινίδης, Μιχαηλίδου

Παρατηρητής: Παπαδόπουλος

Α’ Κατηγορία – 2ος όμιλος (25η αγωνιστική)

ΑΕΚ Καρυώτισσας – Μέγας Αλέξανδρος Αρσενίου 3-0 α.α

Ολυμπιακός Γαλατάδων – Νίκη Αξού 2-3

28/04 17:00 Φίλιππος Γιαννιτσών – Άρης Παλαιφύτου

Διαιτητές: Σιδηρόπουλος, Καρατζάς, Τυριακίδου

29/04 17:00 Φίλιππος Σταυροδρομίου – Άρης Λιπαρού

Διαιτητές: Ταγκαλίδης, Τσιγκόγλου, Κεσίσογλου Κ.

29/04 17:00 Άρης Αμπελειών – Άγιαξ Πέλλας

Διαιτητές: Σιώνης Β., Παπαδόπουλος Κ., Μητώνας

29/04 17:00 Άρης Αθύρων – Ποντιακή Νεολαία Κρύας Βρύσης

Διαιτητές: Ραμπούσης, Γιάγκος, Ατζαμιδάκης

29/04 17:00 Μέγας Αλέξανδρος Δροσερού – ΠΑΟΚ Δαμιανού

Διαιτητές: Βασιλειάδης, Παντζαρτζής, Παπαδόπουλος Η.

Μοιραστείτε με τους φίλους σας
Μοιράσου με τους φίλους σου