Saturday, 27 July, 2024

Σχολικό Ποδόσφαιρο Κοριτσιών: Το 3ο ΓΕΛ Γιαννιτσών νίκησε 6-1 το 5ο ΓΕΛ Βέροιας

Σαφώς ανώτερη η ομάδα του 3ου ΓΕΛ Γιαννιτσών επικράτησε με το ευρύ 6-1 επί της ομάδας του 5ου ΓΕΛ Βέροιας που αγωνίστηκε με σοβαρές ελλείψεις.

Το ημίχρονο έληξε με 2-0 υπέρ των φιλοξενουμένων κοριτσιών, με γκολ που σημείωσαν οι Θυμιοπούλου και η Ζήση αφού η μπάλα βρήκε σε σώματα αμυνομένων των γηπεδούχων.

Στο β’ ημίχρονο τρία γκολ σημείωσε η Ζουμπουρδικούδη, το ένα με πέναλτι στην εκπνοή του αγώνα, και ένα η Αβραμίδου για τις φιλοξενούμενες.

Για την ομάδα της Βέροιας μείωσε προσωρινά σε 4-1 η Πορλίδα, μετά από σύγχυση στην άμυνα των φιλοξενουμένων κοριτσιών.

Ο αγώνας έγινε στο γήπεδο Πατρίδας σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο που δυσκόλεψε τις προσπάθειες των νεαρών κοριτσιών.

5ο ΓΕΛ Βέροιας: Πορλίδα, Δεληδημητρίου, Ζαχοπούλου, Πήκου, Τσολάκη, Αποστολίδου, Καραγεώργου, Μουσταλοπούλου, Ορφανίδου, Παπαδοπούλου Σ., Πορλίδα, Τσαπέρα, Πέϊου, Παπαδοπούλου Δ.

3ο ΓΕΛ Γιαννιτσών: Κανάνι, Αβραμίδου Σ., Αβραμίδου Α., Ζήση, Θεοδοσιάδου, Καποσότζη, Κορυφίδου, Ζουμπουρδικούδη, Μαυρομάτη, Τσούφη, Θωμοπούλου, Γραικού, Δούμτση, Κουκάκη, Χατζηϊωάννου.