Monday, 16 September, 2024

ΠΑΟΚ Β’-Αλμωπός Αριδαίας 2-1

Η δεύτερη ομάδα του ΠΑΟΚ επικράτησε του Αλμωπού Αριδαίας με 2-1 παίρνοντας δεύτερη νίκη μέσα σε 24 ώρες.
Ο ΠΑΟΚ Β’ επικράτησε σε φιλική αναμέτρηση του Αλμωπού Αριδαίας με 2-1, όμως ο Γκορτεζιάνι ήταν ο μεγάλος άτυχος που τραυματίστηκε.

Χρήσιμα συμπεράσματα έβγαλαν Γιώργος Τυριακίδης και Pablo Garcia, με τις δυο ομάδες να πραγματοποιούν ένα δυνατό πρώτο ημίχρονο πετυχαίνοντας από ένα γκολ με τους Γιουκούδη (34’) και Πανίδη (16’) αντίστοιχα.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο προπονητής της ομάδας της Αλμωπίας, πραγματοποίησε πολλές αλλαγές δοκιμάζοντας αρκετούς υπό δοκιμή παίκτες. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 72ο λεπτό ο Τσοπούρογλου.
Ο Αλμωπός συνεχίζει εντατικά την προετοιμασία και την ενίσχυση του σε όλα τα επίπεδα, ώστε να παρουσιαστεί έτοιμος για την έναρξη του πρωταθλήματος της Superleague 2.