Wednesday, 21 October, 2020

Αερωπός Έδεσσας-Ζαφειράκης Νάουσας, το Σάββατο

Στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας του χάντμπολ, στον όμιλο του βορρά, το απόγευμα του Σαββάτου

θα έχουμε ένα γειτονικό ντέρμπι, καθώς ο Αερωπός Έδεσσας αντιμετωπίζει τον Ζαφειράκη Νάουσας.
Η ομάδα της Νάουσας ανέβηκε φέτος στην Α1 κατηγορία, ενώ ο Αερωπος είναι το φαβορί της συνάντησης, πέρα από το γεγονός ότι οι Εδεσσαιοι αγωνίζονται στην έδρα τους.
Ωστόσο, παιχνίδι είναι και μέχρι το τελευταίο λεπτό οι παίκτες πρέπει να αγωνιστούν για να το αποδείξουν.
Το παιχνίδι, λόγω των μέτρων του κορονοϊού, θα γίνει χωρίς θεατές, οι οποίοι όμως μπορούν να το απολαύσουν τηλεοπτικά, καθώς θα μετά στις 7:30 το απόγευμα, από την ΕΡΤ ΣΠΟΡ.

Δείτε όλο το πρόγραμμα και τους διαιτητές από την ΟΧΕ στην Handball Premier (5η αγωνιστική) και την Α1 Γυναικών (1η αγωνιστική).
Στους άνδρες, ο Φίλιππος έχει ρεπό ενώ ο Ζαφειράκης θα παίξει στην Έδεσσα με τον Αερωπό. Στις γυναίκες η Βέροια 2017 ξεκινάει το πρωτάθλημα και θα υποδεχθεί τον Εθνικό Κοζάνης.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:
Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2020-Handball Premier (5η αγωνιστική)
ΟΑΚΑ 16:00, ΑΕΚ- Δούκας (Αβράμης- Χρόνης, Μπεμπέτσος)
Σπίτι του Χάντμπολ 18:00, Πυλαία-Δράμα (Τσιάνας- Θεοδοσίου, Κατσίκης)
ΔΑΚ Έδεσσας 19:30, Αερωπός Έδεσσας-Ζαφειράκης Νάουσας (Τζαφερόπουλος- Πατιός, Παρτεμιάν)
Ρέντη 21:00, Ολυμπιακός-Ιωνικός ΝΦ (Σκλαβενίτης- Βήτας, Μίγκας)
Α1 Γυναικών (1η αγωνιστική)
Καματερού 16:00, ΓΑΣ Καματερού-Ν Ιωνία (Μπράμου- Λεφάκης, Ανταλής)
Προσοτσάνης 16:00, ΑΟ Προσοτσάνης-Πυλαία (Μπέτμαν- Αγγελίδης, Χατζηγεωργίου)
Πανοράματος 16:30, Πανόραμα-ΠΑΟΚ (Βαγγελτζίκης- Παπούλιας, Σαμαράς)
ΔΑΚ Άρτας 18:00, Αναγέννηση Άρτας-Μέγας Αλέξανδρος (Τέμης-Πήτας, Αγγελίδης)
Φιλίππειο 18:00, Βέροια-Εθνικός Κοζάνης (Καζαντζίδης- Τομίδης, Σίσκου)
Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2020
Handball Premier (5η αγωνιστική)
Σπίτι του Χάντμπολ 17:00, ΠΑΟΚ-Φαίακας Κέρκυρας (Τζαφερόπουλος-Γράψας, Μιχαηλίδης)
Ρέντη 20:30, Άρης Νίκαιας- Διομήδης Άργους (Kινατζίδης- Φωτακίδης, Τσακώνας)
Α1 Γυναικών (1η αγωνιστική)
Βύρωνα 17:00, Αθηναϊκός- ΑΟΑΔ Κορυδαλλού (Φωκίτης- Γιαβρούτας, Μίγκας).

Μοιραστείτε με τους φίλους σας
Μοιράσου με τους φίλους σου