Friday, 19 April, 2024

Αλεξάνδρεια-Ίκαροι Γιαννιτσών 61-74

Οι Ίκαροι Γιαννιτσών Rolloplast αντιμετώπισαν το Σάββατο 19 Οκτωβρίου στα πλαίσια της 1ης Αγωνιστικής της ΕΚΑΣΚΕΜ

σε μια αναμέτρηση που διεξήχθη εκτός έδρας με την ιδιαίτερα ανταγωνιστική ομάδα του ΓΑΣ Αλεξάνδρειας. Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες βρίσκονταν πολύ κοντά στο σκορ. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα των Ικάρων Rolloplast προηγήθηκε και με αυτό τον τρόπο έκλεισε και το ημίχρονο (27-28). Στο τρίο δεκάλεπτο οι Ίκαροι Rolloplast διεύρυναν την διαφορά στους δεκατέσσερις πόντους κάτι το οποίο αποτυπώνεται και στο σκορ του τρίτου δεκαλέπτου (41-55). Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα των Ικάρων Rolloplast διατήρησαν την διαφορά που είχαν χτίσει από το τρίο δεκάλεπτο και πήραν την σχετικά άνετα την πρώτη τους νίκη. Σε γενικές γραμμές δεν έθελξε με την εμφάνιση της η ομάδα αλλά πέρασε μάλλον άνετα κερδίζοντας Τον ΓΑΣ Αλεξάνδρειας με 61-74. Δεν τοπ κρύβουν στα Γιαννιτσά ότι η ομάδα φτιάχτηκε για να πρωταγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Α ΕΚΑΣΚΕΜ. Κλείνοντας, αξίζει να αναφέρουμε και το κάλεσμα στο κόσμο της πόλης που κάνει η ομάδα των Ικάρων Γιαννιτσών Rolloplast για τον εντός έδρας αγώνα στις 26 Οκτωβρίου 18:00 στο Κλειστό Γυμναστήριο Γιαννιτσών με τον Βατανιακό Σάρισα!
Δεκάλεπτα: 14-14, 27-28, 41-55, 61-74.
Αλεξάνδρεια (Τσάτσας): Σταυρόπουλος, Κυριακού 10 (2), Οικονομόπουλος 5, Πουαρίδης, Νταμτσιόπουλος, Γιοβανόπουλος Δ., Παντοφλίδης 16 (3), Παπαγερίδης 13 (2), Καρκάρας 17, Πρόιος, Γιοβανόπουλος Φ., Αλμπάνης.
Ίκαροι Γιαννιτσών Rolloplast (Καραμιχάλης): Οξούζης 3, Μύζιου, Αθαναηλίδης 20 (1), Σπόντης 6, Ελευθεριάδης 13, Μπογδάνης 15 (2), Πετρίδης 13 (2), Ακριτίδης 4, Χαραλαμπίδης, Βασιλειάδης, Ουστάλλι.