Friday, 30 October, 2020

Εξετάσεις ζωνών στον Α.Σ. taekwondo «Φίλιππο» Γιαννιτσών.

Στις 21 και 23 Δεκεμβρίου 2015 πραγματοποιήθηκαν οι γενικές εξετάσεις έγχρωμων και μαύρων ζωνών στον Α.Σ. taekwondo «Φίλιππο» Γιαννιτσών.IMG_0904

Εξεταστές ήταν η προπονήτρια του Α.Σ. taekwondo «Άλμπατρος» Μενεμένης Θεσσαλονίκης, κ. Παπαϊωάννου Άννα 6ο Dan και Γενική Γραμματέας της Ένωσης taekwondo Βορείου Ελλάδος και ο προπονητής του Α.Σ. taekwondo «Φλόγα» Πολίχνης Θεσσαλονίκης, κ. Καπιτανίδης Λάκης 5ο Dan.

IMG_0918

 Οι εξετάσεις που διήρκησαν επτά ώρες την πρώτη ημέρα (από 4μ.μ. έως 11μ.μ.) και τέσσερις περίπου ώρες τη δεύτερη ημέρα (3:30μ.μ. -7μ.μ.) πραγματοποιήθηκαν σε ένα ζεστό κλίμα από γονείς και φίλους που πραγματικά θαύμασαν την πειθαρχεία, τον σεβασμό αλλά και την τεχνική ικανότητα μικρών και μεγάλων αθλητών.

Οι προπονητές του Α.Σ.  «Φίλιππος» Γιαννιτσών, Γιάννης Γαβριηλίδης 7ο Dan και η Ολυμπιονίκης Έλλη Μυστακίδου 4ο Dan είχαν ετοιμάσει κατάλληλα τους αθλητές-τριες που δίκαια κέρδισαν την επόμενη ζώνη και το χειροκρότημα όλων για τις τεχνικές που παρουσίασαν, τα σπασίματα, τα poomse, την τεχνική αγώνα, τις αυτοάμυνες, τις θεωρητικές γνώσεις και ιδιαίτερα για την πειθαρχία τους.

IMG_0890

Οι αθλητές –τριες που προήχθησαν στην επόμενη ζώνη είναι:

Για μισή κίτρινη ζώνη 9ο Koup: Σταπατώρης Κωνσταντίνος, Σταπατώρης Παναγιώτης, Σταπατώρης Ελευθέριος, Ηλιάδης Ιορδάνης, Κάμτσης Κων/νος, Γκαϊντατζής Βασίλειος, Μακρή Ίριδα, Κατσικάς Αντώνιος, Προδοπάνης Στέλιος, Κασκάνης Κων/νος, Ασατουριάν Βερονίκη, Γιάγκος Στέφανος, Μηνοβγιούδης Ιωάννης,  Μηνοβγιούδη Ραφαέλα, Κατσούρας Λεωνίδας, Κατσούρας Κων/νος, Ντιούδης Ζαχαρίας, Καλευράς Ιωάννης, Παπαδόπουλος Πρόδρομος, Παπαδοπούλου Ευθυμία, Καφετζάκης Ζαφείριος, Καφετζάκης Κων/νος, Βέρρας Τριαντάφυλλος, Δαούτη Μαρία, Τσιτσιμπέου Αφροδίτη, Ακονίδης Νεκτάριος, Μηστιλόγλου Κυριάκος, Ντιούδης Παναγιώτης, Βαφειάδου Μαρία, Μητρέντζη Παρασκευή, Μπατζάκη Ελένη, Δημοσθένους Διονύσιος, Αλεξανδράκη Αγγελική, Νεοκοσμίδου Αντωνία, Σαρόγλου Κων/νος, Τριανταφυλλίδου Ζωή, Πολυχρονιάδης Φίλιππος, Ωραιοπούλου Γεωργία, Κιτσόπουλος Σωτήριος.

Για κίτρινη ζώνη 8ο Koup: Χάλης Χρήστος, Χατζόπουλος Στέφανος, Τριανταφυλλίδης Παναγιώτης, Ασκητίδου Αντιγόνη.

Για μισή πράσινη ζώνη 7ο Koup: Σελημλάρι Κρίστι, Δημηλής Αντώνιος, Μπατζάκης Στυλιανός, Καράιτσης Αντώνης, Σούλα Ρέβο.

Για  πράσινη ζώνη 6ο Koup: Δίγκας Χαράλαμπος, Καμπούρης Γεώργιος, Μήνου Νικόλαος, Χ’ηλιάδης Πολύκαρπος, Δανιήλογλου Γεώργιος, Κουδέρης Νικόλαος, Ματετζόγλου Δημήτριος, Ζαρμακούπη Αναστασία, Ζαρμακούπη Μαριάνα, Σαμαράς Πασχάλης, Σαμαρά Βαρβάρα, Χ’καλινικίδου Ολυμπία, Κατσικάς Συμεών, Ράπτης Κων/νος, Ράπτης Στέργιος, Σπυρίδης Ναπολέων, Βαφειάδης Γεώργιος, Ιωαννίδης Γεώργιος, Μηνάς Ελευθέριος, Βασιλειάδης Νικόλαος, Βασιλειάδης Γρηγόριος, Μπεκιάρη Μαρία, Παπαδόπουλος Θεόδωρος, Εμμανουηλίδης Γεώργιος, Μακρίδου Αναστασία, Γεωργιάδης Παναγιώτης, Αποστολίδου Σοφία, Σγορούδη Σταυρούλα, Ωραιοπούλου Σαββάτω-Δήμητρα, Μποζατζούδης Ελευθέριος, Χαμαλίδου Μαριλένα,  Γιαννακίδου Ελένη, Κόπτσαλης Σάββας, Αμιτζόγλου Χαράλαμπος, Μποζατζούδη Κωνσταντίνα, Λίνας Αντώνιος.

Για μισή μπλε ζώνη 5ο Koup: Αξιωτίδης Βασίλειος, Γιαννακίδης Λεόντιος, Αρτεμιάδης Παναγιώτης, Κοσμίδης Ιωάννης, Ιακωβίδης Γεώργιος, Βογιατζόγλου Ιωάννης, Παναγιωτίδου Ειρήνη, Παναγιωτίδης Δημήτριος, Παναγιωτίδου Ελισάβετ, Τσόμπη Χριστίνα, Γεωργιάδης Στυλιανός.

Για μπλε ζώνη 4ο Koup: Παπαδόπουλος Δημήτριος, Δεληγιαννάκη Αθανασία, Κώστα Κατερίνα, Κώστας Κυριάκος, Μητρέντσης Χρήστος, Αρβανιτόπουλος Ιορδάνης, Πετρίδης Δημήτριος-Παναγιώτης, Τσαγαλάς Ελευθέριος, Νίκου Φωτεινή, Τσαμαλδούπη Λεμονιά, Ιορδανίδου Παναγιώτα, Πολατσίδου Κυριακή, Λεπτοκαρίδης Ιωάννης, Τσαμαδιάς Γεώργιος, Πουρσανίδης Αχιλλέας, Ιακωβίδης Παναγιώτης, Πολυχρονιάδου Άννα, Πολυχρονιάδου Δέσποινα, Μπαλτσίδης Σταύρος, Καπέλης Στυλιανός, Χριστοφορίδης Ηλίας, Χριστοφορίδης Ευάγγελος, Χριστοφορίδης Κωνσταντίνος, Καρυπίδης Ιωάννης, Γαβιηλίδου Νικολέτα.

Για μισή κόκκινη ζώνη 3ο Koup: Αμπαρτσουμιάν Δημήτριος, Πηνειός Παναγιώτης, Γαργάλας Φίλιππος, Σωτηριάδου Μαρίνα.

Για κόκκινη ζώνη 2ο Koup: Αμανιός Βασίλειος, Ντόρβα Αλεξάνδρα-Παναγιώτα, Κατσούλας Ραφαήλ, Μαλογιάννης Δημήτριος, Βέρρας Μάριος, Θεοδωράκογλου Ευαγγελία, Ορτζάνη Μαρία, Μιτσάγγας Παναγιώτης, Χατζηπαρασίδου Άννα,  Καραφυλλιά Αλεξάνδρα.

Για μισή μαύρη ζώνη 1ο Koup: Μοσχίδης Ραφαήλ, Καλπάκης Στυλιανός.

Για μαύρη ζώνη: Καστρινίδης Γεώργιος, Πλεπλές Πρόδρομος, Κουλούδης Ηλίας, Κουλούδης Θεόφιλος, Κουλούδης Άγγελος, Υγειονομάκη  Νικολέτα, Ευσταθιάδου Άννα-Μαρία, Γρηγοριάδου Μαρία-Λουίζα, Προύμας Ιωάννης.

Μοιραστείτε με τους φίλους σας
Μοιράσου με τους φίλους σου