Saturday, 27 April, 2024

Νίκη «Μ. Αλεξάνδρου» επί του “Ίκαρου” 81-56

Με νίκη συνέχισε και για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος  της Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.Μ.

το Σάββατο 11/11/2023, το Ανδρικό τμήμα του «Μ. Αλεξάνδρου», κερδίζοντας στο κλειστό γυμναστήριο των Γιαννιτσών τον συντοπίτη του «Ίκαρο» με σκορ 81-56.

Η ομάδα του «Μέγα» πήρε από την αρχή το προβάδισμα στο τοπικό «ντέρμπι» και με όπλο την καλή άμυνα κατάφερε να προηγείται στο πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 23-16.

Με σταθερότητα στην απόδοση της η ομάδα του «Μέγα» συνέχισε να αυξάνει την διαφορά και στο δεύτερο δεκάλεπτο, φτάνοντας έτσι στο τέλος του ημίχρονου, να προηγείται με 48-33. Στο τρίτο και στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του «Μέγα» συνέχισαν να διατηρούν το έλεγχο του παιχνιδιού φτάνοντας έτσι σε μια εύκολη νίκη με σκορ 81-56.

Τα δεκάλεπτα: Α:23-16 Β:48-33 Γ:63-47 Δ:81-56

Διαιτητές: Νικολαίδης., Καραμανλής.

«Μ. Αλέξανδρος» Γιαννιτσών: (Ι. Κασιμίδης) Κουτσουράς Σ., Τσαλκαντής Ι., Στοιτσης Α. 24π(2), Μωυσίδης Η. 11π(1), Παπαδόπουλος Κ., Χατζηχαρίσης Σ. 15π(1), Παπαδόπουλος Γ. 8π, Κολοβός Ν., Δημάκας Σ. 15π(1), Ποζουκίδης Π. 4π, Παπαμανώλης Π. 4π.

«Ίκαροι» Γιαννιτσών: (Γκότσης Σ) : Εμανουηλίδης Λ. 7π, Λαγός Ν.   Μπογδάνης Π. 12π,Σταμπουλτζης 10π., Μαυρομάτης. Καραχισαρίδης Α., Ρεμπελός Δ. 14π, Μπόνος., Παπαδότης Γ. 2π, Καραχισαρίδης Γ., Μπαγιώκας 11π(1), Σταχτσίδης.