Friday, 26 April, 2024

Αερωπός Έδεσσας: Πρώτη ήττα από τον ΠΑΟΚ

Η ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ υποδέχθηκε το απόγευμα του Σαββάτου, στο κλειστό της Μίκρας τον Αερωπό Έδεσσας

για την 5η αγωνιστική της Handball Premier.
Και οι δύο ομάδες έχουν σε τρία παιχνίδια έξι βαθμούς (έχουν κάνει και οι δύο ρεπό). Την προηγούμενη αγωνιστική οι «ασπρόμαυροι» έφυγαν νικητές από τη Νάουσα επικρατώντας του τοπικού Ζαφειράκη με 24-33, ενώ ο Αερωπός κέρδισε με 30-21 εντός έδρας τον Φαίακα Κέρκυρας.
Η πρώτη ήττα ήρθε σήμερα, για τον Αερωπό της Έδεσσας, που προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε στη Θεσσαλονίκη, με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ. Το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες με μόλις έναν πόντο διαφορά, 12-13.
Στο δεύτερο ημίχρονο, το παιχνίδι κρίθηκε στη σκληρή άμυνα που έπαιξε ο γηπεδούχος, με αποτέλεσμα να χτιστεί η διαφορά των 7 τερμάτων (30-23 τελικό).