Saturday, 27 April, 2024

Εδεσσαϊκός – Άρης Παλαιοχωρίου Χαλκιδικής 4-1

Φιλικός αγώνας το απόγευμα του Σαββάτου για την ομάδα του Εδεσσαϊκού με τον τον πρωταθλητή Χαλκιδικής, Άρη Παλαιοχωρίου και αύριο

για την 1η αγωνιστική του κυπέλλου αντιμετωπίζει τον Όλυμπο Αψάλου.

Οι καλύτερες φάσεις του αγώνα

33 λεπτό Πέναλτυ για την ομάδα της Έδεσσας σε ανατροπή του Σκαθαρούδη. Στην εκτέλεση ο ίδιος. Γκολ 1-0 ο Εδεσσαϊκός ανοίγει το σκορ

42 λεπτό γκολ για τον Άρη Παλαιοχωρίου που ισοφαρίζει σε 1-1.Ηταν μια σέντρα ακριβείας απο τα δεξιά όπου με καρφωτή κεφαλιά προήλθε η ισοφάριση.

Λήξη ημιχρόνου 1-1

Χωρίς αλλαγές ξεκινάει δεύτερο ημίχρονο

49 λεπτο Επικίνδυνο σουτ για τον Άρη εξω απο την περιοχή αποκρούει εντυπωσιακά ο Παπουρτζής

55 Πέναλτι για τον Άρη. Ο διαιτητής της αναμέτρησης έδωσε χερι πάνω σε τείχος μετά απο φαουλ που ειχε κερδίσει η ομάδα της Χαλκιδικής

Φοβερή απόκρουση του Παπουρτζη στην δεξια του γωνία που κραταει το 1-1

65 λεπτό Βγαίνει ο Καρτζιος και μπαίνει ο Καράμπελας

70 λεπτο Νεα μεγάλη επεμβαση του Παπουρτζη

72 λεπτο Γκολ 2-1 ο Εδεσσαϊκός με τον Σκαθαρουδη να πλασαρει ιδανικά διπλασιάζοντας τα προσωπικά του τέρματα και της ομάδας

73 λεπτο Γκολ 3-1 ο Εδεσσαικος με πολυ ωραια ατομική του Καράμπελα

Σε διάστημα δυο λεπτων η ομάδα του Εδεσσαικού πετυχαινει δυο τέρματα

82 λεπτό Πολυ κοντα και σε ενα τεταρτο γκολ η ομάδα μας.Καλες στιγμες τοσο απο τον Σκαθαρουδη οσο και απο τον Ρετζια

83′ λεπτο Γκολ Ο υπο δοκιμη Καρακουτης με κεφαλιά μετά απο κορνερ διαμορφωνει το 4-1

Τελικό σκορ Εδεσσαϊκός – Άρης Παλαιοχωρίου 4-1