Εμβόλιμη αγωνιστική σήμερα με τον Εδεσσαϊκό να αγωνίζεται στους γειτονικούς Σαρακηνούς κόντρα στην Θύελλα

Η πρωτη μεταγραφη της χειμερινής περιόδου για τον Εδεσσαικο ειναι ο νεαρος Δημητρης Κουκουλεκης, όπου βρέθηκε σήμερα στην αποστολη. Ο νεαρός χαφ έχει αγωνιστεί σε Αγροτικό Αστέρα, Κιλκισιακό, Ηρακλή Αμπελοκήπων, Καλλικράτεια, Λύκους Δήμου Παύλου Μελά και μέχρι πρότινος Ποσειδώνα Μηχανιώνας

Aντιθετα παρελθόν αποτελεί ο Χριστόφορος Αταλασιδης που μετακόμισε στην Θύελλα.

Στο αρχικο σχημα οι:

Τεντζερης, Μαυροπουλος, Καλαμπακας, Κεραμυδας, Μωυσιδης, Τεμερτζογλου, Προυντσης, Κατικαριδης, Σπαρτιατης, Κυζιριδης και Ταουσιανης

Γκολ 0-1 για τον Εδεσσαικο στο 6ο λεπτο με εξαιρετικο τελείωμα του Σπαρτιάτη που ανοιγει το σκορ για την ομαδα μας

Γκολ 1-1 ισοφαριζει η Θυελλα με τον Τσορμπα στο 17ο λεπτο

Γκολ 2-1 ο Γκεσιος δινει προβαδισμα στην Θυελλα στο 20ο λεπτο με διαγωνιο σουτ

Αλλαγή για τον Εδεσσαικο με τον Τεντζερη να αποχωρεί και τη θέση του να παίρνει κατω απο τα δοκάρια ο Ερυθροπουλος

25ο λεπτο στους Σαρακηνους το 2-1 παραμένει με τις 2 ομαδες να εχουν απο ενα καλο σουτ

35ο λεπτο συγχυση στα καρε των Σαρακηνων μετά απο κόρνερ σουτ μεσα απο την περιοχη του Ταουσιανη, θα αποκρουσει ο Φυρινιδης

Ημιχρονο με το σκορ στο 2-1

Δεύτερη αλλαγή για τον Εδεσσαικο με τον Κουκουλεκη να πραγματοποιεί ντεμπούτο, με την φανελα των Πρασίνων και να περνά στον αγωνιστικό χώρο στην θέση του Προυντση

50ο λεπτο κεφαλια του Ταουσιανη ελαχιστα αουτ η μπάλα

70ο λεπτο κλεινουν οι αλλαγες για τον Εδεσσαικο με τον 16χρονο Μυλωνα να περνάει στη θέση του Σπαρτιάτη

Με 8 ποδοσφαιριστες κατω των 20χρονων για τα τελευταία 20 λεπτα οι Πρασινοι

80ο λεπτο πέναλτι για την Θύελλα, στην εκτέλεση ο Βασίλης Πουπης, θα αποκρούσει ο Ερυθρόπουλος!