Friday, 26 April, 2024

Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ: Κέρδισε την πρωτοπόρο Αριδαία ο Ζαφειράκης

Για την Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ, ο Ζαφειράκης κέρδισε την πρώτη της βαθμολογίας Αριδαία με 66-62 την ώρα που η Αλεξάνδρεια έχανε άλλο ένα ματς, αυτή την φορά από τον Αιγινιακό με 56 -65.
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ – Φ.Ο. ΑΡΙΔΑΙΑΣ 66-62
Απρόσμενη ήττα για την ομάδα της Αριδαίας, ωστόσο σε συνδυασμό με τα άλλα αποτελέσματα δεν επηρέασε την κατάσταση στη βαθμολογία και έτσι παραμένει πρώτη και με διαφορά δύο βαθμών από τον δεύτερο ✌??
Δεκάλεπτα: 16-18, 33-31, 55-43, 66-62
Ζαφειράκης Νάουσας (Τούφας): Βαϊγκαντ 5 (1), Καπνάς 10 (1), Μουρατίδης 10 (2), Νικολαϊδης, Βαδόλας, Πράπας 12, Τούφας 9, Σκουλαριώτης 9 (1), Μώκας, Παυλίδης, Δίντσης 11 (1), Πουρλίδας.
ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Τόπκας, Βασίλογλου, Πέτκος 5 (1), Τοπαλίδης 6, Νταούτι, Μπεγλόπουλος 11 (2), Παπαβραάμ 11 (2), Αβραμίδης 8 (2), Κληντσάρης, Μακρόπουλος 21 (1), Κανονίδης, Υποδηματόπουλος.
Έχασε η Αλεξάνδρεια
Στο κλειστό της Μελίκης, η Αλεξάνδρεια έχασε άλλο ένα ματς. Ηττήθηκε με 56-65 από τον Αιγινιακό και τον είδα να προσπερνά στην βαθμολογία.
Στο ματς, ο Αιγινιακός ήταν καλύτερος. Ξέφυγε στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο και εκτόξευσε την διαφορά σε επίπεδα ασφαλείας στο τρίτο δεκάλεπτο. Η Αλεξάνδρεια προσπάθησε να κάνει κάτι στο τελευταίο δεκάλεπτο αλλά η διαφορά στο σκορ που είχε να καλύψει ήταν μεγάλη και δεν κατάφερε να απειλήσει.
Διαιτητές: Ντόγκας – Μητώνας.
Δεκάλεπτα: 15-27, 28-40, 34-53, 56-65.
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ (Σιδηρόπουλος): Μπαλιάκας 6, Σιδηρόπουλος, Πουρλιοτόπουλος 5 (1), Γιοβανόπουλος, Παντοφλίδης 18, Σιτσάνης 9, Παπαγερίδης, Καρκάρας 9 (1), Πρόιος, Καραγιάννης 3, Χερκελετζής, Μπίσκας 6.
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Λοτζανιώτης): Πιπιλίκας 4, Κατσιάνος 19 (5), Αργυρόπουλος 17 (2), Κοιλιάς, Βουλτσίδης 15 (3), Μελίδης 5, Βουτσακόπουλος 5, Γιουμούκης, Κομπατσιάρης, Καλαβρινός.