Saturday, 27 April, 2024

Νίκη «Μ. Αλεξάνδρου» Γιαννιτσών, επί του ΠΑΟΚ Αλμωπίας

Με νίκη συνέχισε της αγωνιστικές του υποχρεώσεις το Σάββατο 04/11/2023, το Ανδρικό τμήμα του «Μ. Αλεξάνδρου» Γιαννιτσών,

κερδίζοντας στο κλειστό γυμναστήριο της Σκύδρας την ομάδα του «ΠΑΟΚ Αλμωπίας» με σκορ 45-74.

Η ομάδα των Γιαννιτσών στο πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε βρίσκοντας γρήγορα ρυθμό στην επίθεση, αλλά τα πολλά επιθετικά ριμπάουντ των αντιπάλων τους βοηθούσαν να μένουν κοντά στο σκορ και να κρατούν το παιχνίδι ισορροπημένο.(16-20)

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του «Μέγα» μπόρεσαν να πάρουν ολοκληρωτικά τον έλεγχο του παιχνιδιού, επιβάλλοντας τον ρυθμό τους σε άμυνα και επίθεση, καταφέρνοντας να δεχθούν επιθετικά έξι πόντους και να φτάσουν έτσι στο ημίχρονο του παιχνιδιού με σκορ 22-45.

Στο τρίτο και στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του «Μέγα» συνέχισαν να διατηρούν το έλεγχο του παιχνιδιού, φτάνοντας να πάρουν στο τέλος το «ροζ» φύλλο του αγώνα με το τελικό σκορ 45-74.

Τα δεκάλεπτα: Α:16-22 Β:22-42 Γ:34-62 Δ:45-74

Διαιτητές: Νικολαίδης., Μπόιτσης.