Saturday, 27 April, 2024

Νίκη Α.Σ. Γιαννιτσά 1-0 επί της Α.Ε. Λευκίμμης

Σε έναν αγώνα που έγινε σε βαρύ αγωνιστικό χώρο, λόγω των βροχοπτώσεων των προηγούμενων ημερών, ο Α.Σ. Γιαννιτσά κατάφερε να πάρει το τρίποντο με σκορ 1-0 απέναντι στην Α.Ε. Λευκίμμης.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του παλαίμαχου ποδοσφαιριστή των Γιαννιτσών, Ιωάννη Νεοφυτίδη.
Οι δύο ομάδες προσπάθησαν να παίξουν όσο το δυνατόν καλύτερο ποδόσφαιρο με το 1ο ημίχρονο να έχει λιγοστές φάσεις με τους δύο τερματοφύλακες να «καθαρίζουν» τις προσπάθειες των αντιπάλων τους. Χρυσός σκόρερ για την ομάδα μας ήταν ο Σαμαράς στο 69ο λεπτό όταν μετά από ατομική προσπάθεια του Σταύρου Πλατσιώτα ο οποίος πάσαρε στον Πελτέκη και αυτός στον Σαμαρά που με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1-0.
Συνθέσεις:
Α.Σ. Γιαννιτσά: Μούτσα, Γαλούπης (46’ Πρέτσι), Μπαμπαλής, Ιωσηφίδης, Πελτέκης, Χατζόπουλος, Αθανασιάδης (46’ Τσιάκαλος), Σαμαράς (77’ Τασιώνας), Δεληχατζής (62’ Πλατσιώτας Στ.), Χαραβητίδης και Ζαχαριουδάκης (62’ Ξανθόπουλος).
Α.Ε. Λευκίμμης: Γκάκος, Κωστακιώτης, Πουλημένος, Νίκιτς, Μοκοβίλα, Γαστεράτος, Πανταζής, Ντεκαρνέ (52’ Θεοδωράκης), Γεωργακόπουλος, Λαμτσάι (78’ Βασιλάκης) και Αρμενιάκος (78’ Τσολάκης).