Wednesday, 8 May, 2024

ΠΑΟ Κουφαλίων – Εδεσσαϊκός 1-0

Στο φιλικό παιχνίδι της Τετάρτης  ο Ηλίας Σαπάνης ξεκίνησε την ομάδα με τους: Παπουρτζής, Κούμπους, Κιόρτσης, Αβραμίδης, Φωτιάς, Παπαγεωργίου, Ρέτζια, Κάρτζιο, Σκαθαρούδη, Ταουσιάνη και Λαφαζανίδη.

Στο 30ο λεπτό φοβερό σουτ του Σκαθαρούδη στο αριστερό παραθυράκι της εστίας των Κουφαλίων αποκρούει εντυπωσιακά ο αντίπαλος τερματοφύλακας σε κόρνερ.Λήξη ημιχρόνου Σκορ 0-0

Δύο αλλαγές για τον Εδεσσαϊκό στο δεύτερο. Αποχωρούν οι Ταουσιάνης και Σκαθαρούδης για να περάσουν οι Καράμπελας και Σφέτκος

58ο λεπτό Αλλαγή. Ο Τζατζανάς παίρνει τη θέση του Άγγελου Κιόρτση

60ο λεπτό. Αλλαγές. Αποχωρούν οι Παπαγεωργίου, Ρέτζια για να πάρουν θέση στον αγωνιστικό χώρο οι Προύντσης, Γολιδόπουλος

65ο λεπτό Μπαίνει στο παιχνίδι ο Ιωσηφίδης στη θέση του Αβραμίδη75ο λεπτό Αλλαγή. Βγαίνει ο Λαφαζανίδης και μπαίνει ο Μπουράκης

77ο λεπτό Εντυπωσιακή απόκρουση του Παπουρτζή μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή.

78ο λεπτό Γκολ 1-0 Ανοίγουν το σκορ τα Κουφάλια. Από καθαρή θέση offside το goal. O επιθετικός βρέθηκε μόνος με τον Παπουρτζή, o βοηθός δεν σήκωσε τη σημαία και κάπως έτσι γράφτηκε το 1-0.87ο λεπτό Ωραίο σουτ του Καράμπελα η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ

88ο λεπτό. Μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση. Σε τετ τα τετ του Κάρτζιου ο αντίπαλος τερματοφύλακας κάνει την απόκρουση του αγώνα.