Sunday, 28 April, 2024

Α.Σ. Γιαννιτσά – Α.Ο. Τρικάλα 2-3

Δυνατό παιχνίδι για την 3η φάση του κυπέλλου Ελλάδος, σήμερα το απόγευμα στα Γιαννιτσά, με την ομάδα του ΑΣ Γιαννιτσά να χάνει αρκετές ευκαιρίες…

Απείλησε στο 16ο λεπτό, όταν η μπάλα έφτασε στον Πέλκα στο ύψος της μικρής περιοχής, αλλά πρόλαβε η άμυνα των Τρικάλων να τον κλείσει και να απομακρύνει τον κίνδυνο.
Στο 28ο λεπτό, σέντρα από τον Κοτσαρίδη από δεξιά, η μπάλα θα φύγει στην απέναντι πλευρά χωρίς να απειλήσει η γηπεδούχος ομάδα.
Στο 33΄κίτρινη κάρτα στον Γκότοβο των Τρικάλων.
Γκολ για τα Τρίκαλα λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου από τον Συμελίδη.
2η κίτρινη κάρτα για τα Τρίκαλα, στον Μακρίδη στο 52ο λεπτό.
Γκολ για τα Τρίκαλα με τον Τσιμίκα στο 54ο λεπτό.
Ακολούθησε πέναλτι για τα Τρίκαλα στο 58ο λεπτό και 0-3 απο τον Γκόλια.
Αλλαγή για την ομάδα των Γιαννιτσών στο 59ο λεπτό, στη θέση του Πέλκα θα περάσει ο Κοβάτσης.
Γκολ για τον Α.Σ. Γιαννιτσά από τον Παντελίδη στο 62ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα στον Κοτσαρίδη στο 65’… Στο 68ο λεπτό, αλλαγή με τον Χουσείνογλου να περνάει στον θέση του Παντελίδη.
72ο λεπτό, σουτ του Καραγιάννη λίγο άουτ η μπάλα από το αριστερό δοκάρι του Ταΐρη.
77ο λεπτό, ακόμη μια χαμένη ευκαιρία με τον Καραγιάννη.
Πέναλτι για την ομάδα του ΑΣ Γιαννιτσά. Ο Ταΐρης ανέτρεψε τον Χουσείνογλου και ο Ζαρογιάννης έγραψε το 2-3 στο 92ο λεπτό.
Τελικό σκορ 2-3 Α.Σ. Γιαννιτσά – Α.Ο. Τρικάλα
Η 11αδα της ομάδας των Γιαννιτσών: Κύρου, Μπαμπαλής, Παπασυμεών, Σέρα, Ιορδανίδης Ν., Πέλκας, Ζαρογιάννης, Κοτσαρίδης, Καραγιάννης, Ζούρκος, Παντελίδης.
Περιγραφή: Γιώργος Δημητριάδης