Sunday, 28 April, 2024

Εδεσσαϊκός-Λευκίμμη 2-0

Με δυο γκολ στο πρώτο μέρος, η ομάδα της Έδεσσας κέρδισε την ομάδα της Λευκίμμης. Ο αγώνας για τη 16η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Γ΄Εθνικής κατηγορίας στο ποδόσφαιρο.

Για τον Εδεσσαϊκό ο Αλέκος Κουρτογλου ξεκίνησε με τους:

Τεντζέρη, Κουκουλεκη, Καλαμπάκα, Μωυσίδη, Γιαννόπουλο, Προύντση, Τεμερτζόγλου, Κατικαρίδη, Σουκια, Κυζιρίδη και Μεληκιώτη.

7ο λεπτό κόρνερ για τον Εδεσσαϊκό το σουτ ο Τεμερτζόγλου άουτ

20ο λεπτό σουτ του Σουκια στα χέρια του goalkeeper η μπάλα

21ο λεπτό σουτ του Τεμερτζόγλου δύσκολη απόκρουση σε κόρνερ

23ο λεπτό σουτ του Μεληκιώτη άουτ

Γκολ 1-0, Ο Εδεσσαϊκός ανοίγει το σκορ με τον συνήθης ύποπτο Γρήγορη Κυζιρίδη στο 25ο λεπτό με  κεφάλια μετά από σέντρα ακριβείας του Κουκουλεκη

Γκολ 2-0, Με εξαιρετική ατομική ενέργεια ο Μεληκιωτης διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα της Έδεσσας, στο 38ο λεπτο

42ο λεπτό ο Κυζιριδης από το κέντρο πήγε να κρεμάσει τον τερματοφύλακα, άουτ η μπάλα

Ημίχρονο στο Ριζάρι

Εδεσσαϊκος – Λευκιμμη 2-0

Όλα έτοιμα για το δεύτερο ημίχρονο

Έχουμε μια αναγκαστική αλλαγή για τον Εδεσσαϊκο

Θα αποχωρήσει ο Κυζιριδης και τη θέση του θα πάρει ο Σπαρτιάτης

50ο λεπτό μεγάλη ευκαιρία με τον Μεληκιώτη να τελειώσει το ματς, σέντρα του Προύντση πλασέ του Μέλη δρα χέρια του τερματοφυλακα

80ο λεπτό το 2-0 παραμένει

Νέα αλλαγή με τον Κατικαρίδη να αποχωρεί και την θέση του να περνει ο Μισκος. 88ο λεπτό κεφαλιά του Σπαρτιάτη λίγο άουτ

Έχουμε μπει στις καθυστερήσεις

Τέλος

Εδεσσαϊκός-Λευκιμμη 2-0. Οι Πράσινοι με πολύ καλή εμφάνιση επέστρεψαν στις νίκες και στην 3η θέση φτάνοντας τους 26 βαθμούς.