Tuesday, 7 May, 2024

Εδεσσαϊκός – Όλυμπος Αψάλου 5-0! Αποτελέσματα των άλλων αγώνων

Μόλις στο 10ο λεπτό ο Εδεσσαϊκός άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ του Ρέτζια μετα από ωραία συνεργασία Προυντση και Καράμπελα
20 λεπτο Επιθετικός μονόλογος των Πρασινων. Δυο ακομα καλες στιγμες για γκολ.
21λεπτο Φοβερο γκολ απο τον Μπουρακη που κεραυνοβολει τον Καραισαριδη στελνοντας την μπαλα στο παραθυράκι της εστίας του.
Λήξη ημιχρόνου
Εδεσσαικός – Ολυμπος Αψάλου 2-0
Στο δεύτερο ημίχρονο, στο 51ο λεπτό Πέναλτυ για τον Εδεσσαικό σε ανατροπή του Κούμπους
Στην εκτέλεση ο Καράμπελας. Αουτ
58 λεπτό Καλή κεφαλιά του Τζατζανά λίγο άουτ
59 λεπτό.Φοβερή προσωπική ενέργεια του Καράμπελα με τελικό αποδέκτη τον Κούμπους το πλασέ του οποίου γλείφει το δοκάρι
63 λεπτό Γκολ 3-0.Αψόγη συνεργασία και με πνεύμα ομαδικότητας ο Μπουράκης δίνει έτοιμο γκολ στον Καράμπελα όπου γράφει το 3-0
Αλλαγη Βγαίνει ο Ρέτζια και περνάει ο Καρακάσογλου
65 λεπτό Γκοοολ 4-0 Και πάλι από τον Καράμπελα με πολύ όμορφη ατομική ενέργεια
80 λεπτό Αλλαγή, Στον αγωνιστικό χώρο περνάει ο Φωτιάς στην θέση του Τσιτσάγκα
90 λεπτό Γκολ 5-0 Ο Λάζαρος Φωτιάς με κεφαλιά πετυχαίνει ένα ακόμα γκολ για την ομάδα μας μετά από σέντρα ακριβείας του Καρακάσογλου.
Τελικό σκορ Εδεσσαικός – Όλυμπος Αψάλου 5-0