Tuesday, 30 April, 2024

Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών-ΑΓΕ Πιερίας 56-69

Η ΑΓΕ Πιερίας επικράτησε με 56-69 του Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου, στον αγώνα της 19ης αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ

το Σαββάτο, 16 02. Η ΑΓΕ Πιερίας ήταν καλύτερη στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης και προηγήθηκε με 15-24 στην ολοκλήρωσή του. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Μέγα προσπάθησαν να πάνε καλύτερα, όμως  δεν κατάφεραν να μειώσουν και η διαφορά στο ημίχρονο διαμορφώθηκε σε 31-42 υπέρ της ομάδας της Κατερίνης. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Γιώργου Χρυσανθόπουλου περιόρισαν την παραγωγικότητα του γηπεδούχου στους έντεκα πόντους και διεύρυναν την υπέρ τους διαφορά με σκορ 42-60. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η φιλοξενούμενη διαχειρίστηκε το προβάδισμά της, με τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών να μειώνει τη διαφορά, αλλά να μη μπορεί να επιστρέψει στη διεκδίκηση της νίκης την οποία κατέκτησε η ΑΓΕ Πιερίας με το τελικό 56-69.