Friday, 26 April, 2024

Βέροια: 1-0 τον Πανσερραϊκό

Στους 11 βαθμούς άνοιξε τη διαφορά από τη δεύτερη του Α΄ ομίλου της Super League 2, ΑΕΛ, η Βέροια, που επιβλήθηκε στις Σέρρες του Πανσερραϊκού με 1-0 με το γκολ του Πασά στο 52΄, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής.

Με γκολ του Πασά στο δεύτερο μέρος, επικράτησε με 0-1 του Πανσερραϊκού και πήρε άλλους τρεις βαθμούς στην πορεία ανόδου της. Το σκορ αδικεί την Βέροια. Μετά το γκολ, η Βέροια έχασε άλλα δυο μοναδικά τετ α τετ για να διευρύνει το σκορ της.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Πανσερραϊκός μπήκε καλύτερα στο ματς αλλά μετά το 25λεπτο η Βέροια ισορρόπησε και ήταν η ομάδα που είχε τις μεγάλες ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Κατσίκας, Καρασαλίδης, Κεφαλάς (88’ Μασκανάκης), Ζέρης, Πίντο, Κρητικός, Μαρκιόνι, Στίνα, Κόντσι, Κανίς, Ντίαζ (88’ Επάς)

ΒΕΡΟΙΑ: Βελλίδης, Μουχάλης, Πεταυράκης (66’ Παπαχρήστος), Σκόνδρας, Δημόπουλος, Γαβριηλίδης, Οικονόμου, Μούργος (78’ Πόζογλου), Φοφανά (78’ Ορφανίδης), Πασάς (88’ Καπνίδης), Γιακουμάκης (88’ Μπλέτσας).