Tuesday, 19 March, 2024

Δόξα Μελισσίου-Δόξα Μανδάλου 5-1

Στο σημαντικότερο φιλικό της Τετάρτης, μεταξύ των ΜΑΥΡΑΕΤΩΝ του Μελισσίου και του Μανδάλου, δυο ομάδων που φαίνεται ότι θα πρωταγωνιστήσουν

στο πρωτάθλημα της Α1 Πέλλας, η τοπική ΔΟΞΑ Μελισσίου, που έδειξε πιο έτοιμη νίκησε την ισχυρή κι έμπειρη ΔΟΞΑ Μανδάλου με σκορ 5-1.
Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν, παίζοντας γρήγορο ποδόσφαιρο από τις πτέρυγες, κατάφεραν να προηγηθούν στο ημίχρονο με 4-0, με τρία γκολ του νεαρού και ταλαντούχου Σαρρή κι ένα του εξαιρετικού Κυζιρίδη.
Στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν πολλές αλλαγές από τους προπονητές των Ομάδων Γ. Γυριχίδη και Αντωνά με αποτέλεσμα να πέσει ο ρυθμός τυ παιχνιδιού. Και με γκολ του Καρυοφίλλη οι γηπεδούχοι ανέβασαν το δείκτη ρου σκορ στο 5-0, για να μειώσουν με πέναλτι οι φιλοξενούμενοι σε 5-1, που ήταν και το τελικό σκορ.