Friday, 26 April, 2024

Εδεσσαϊκός-Αστραπή Μεσοποταμίας 2-0

Ο Εδεσσαϊκός το μεσημέρι της Κυριακής, 3 Νοεμβρίου, στο Φόρης Γεντζής αντιμετώπισε την ομάδα της Αστραπής Μεσοποταμίας και επιτέλους έσπασε τη… γκίνια!
Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Τζίκας Φώτης με βοηθούς τον κ.Παπαδόπουλο Ηλία και την κ.Παπαδοπούλου Ζωή όλοι του συνδέσμου Μακεδονίας.
3ο λεπτό κόρνερ για τον Εδεσσαϊκό σύγχυση στα καρέ της Αστραπής σουτ του Πούπη κοντράρει η μπάλα
10ο λεπτό ωραία ενέργεια και καλο σουτ από τον Μανιο δύσκολη απόκρουση από τον Κρατσιο
19ο νέα καλή στιγμή σέντρα του Μαυρόπουλου κεφαλιά από τον Τούφα διώχνουν οι αμυντικοί, νέο σουτ κόντρα και αουτ
21ο λεπτό σέντρα από τον Καρατζάογλου η μπάλα χτυπάει στο χέρι του αμυντικού παίζεται από τον ρεφερυ σουτ από τον Μαυρόπουλο αουτ
Έντονες απόδοκιμασίες από τους φίλους των Πράσινων προς τον διαιτητή της αναμέτρησης
24ο λεπτό απίστευτη ευκαιρία από τον Μανιο με την μια το σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής αουτ
30ο λεπτό το 0-0 παραμενει με έναν επιθετικό μονόλογο του Εδεσσαικου
37ο λεπτό πίεση σε όλο το γήπεδο από τον Εδεσσαϊκό αναγκάζει σε λάθος τον αμυντικό της Αστραπής σουτ του Κιόρτση από πλεονεκτική θέση αουτ
42ο λεπτό νέα σέντρα από τον Μανιο σουτ του Παντελίδη στα χέρια του τερματοφυλακα η μπάλα
45ο λεπτό φάουλ για τον Εδεσσαϊκό
Γκολ 1-0
Επιτέλους! Ο Εδεσσαϊκός ανοίγει το σκορ μετά από υποδειγματική συνεργασία συνεργασία με τελικό αποδεκτή τον Μυλωνά
Ημίχρονο Εδεσσαϊκός-Αστραπή 1-0
Ξεκίνησε το δεύτερο
47ο λεπτο κόρνερ από τον Παντελίδη καρφωτη κεφαλιά του Μανιου αουτ
48ο λεπτό σουτ του Τούφα δύσκολη απόκρουση του Κρατσιου κάνεις στο rebound
Γκολ
2-0 ο Εδεσσαϊκός με τον Βασίλη Πούπη που έκλεψε την μπάλα έξυπνα από τον τερματοφυλακα και σε άδεια εστία έγραψε το 2-0
58o λεπτό πρώτη αλλαγή Καρακουτης στην θέση του Μυλωνά
60ο λεπτό φάουλ για τους Πράσινους, στην εκτέλεση ο Παντελίδης κεφαλιά του Πουπη ελάχιστα αουτ η μπαλα
65ο λεπτό σουτ του Παντελίδη στο χέρι του αμυντικού η μπάλα παίζεται λέει ο ρεφερυ στην συνέχεια της φάσης νέο σουτ από τον Παντελίδη σε κόρνερ ο τετματοφυλακαας
67ο τεράστια ευκαιρία από τον Καρακουτη μέρα από πάσα του Κιόρτση με την μπάλα να γλείφει το δοκάρι
74ο λεπτό Αλλαγή θα περάσει ο Τσολακίδης στην θέση του Μανιου
76ο λεπτό εξαιρετική σέντρα του Καρατζάογλου αναγκάζει σε εντυπωσιακή απόκρουση τον Κρατσιο
79ο λεπτό σέντρα του Τούφα κεφαλιά από τον Μωυσίδη αουτ
Τρίτη αλλαγή στο 80ο λεπτό Παπουτσίδης αντί του Τουφα
87ο λεπτό φοβερή ατομική ενέργεια του Κιόρτση που ανατρέπεται στην μικρή περιοχή. Τίποτα λέει ο ρέφερι