Friday, 26 April, 2024

Εντυπωσιακός ο Αλμωπός, 3-0 τον ΠΟ Τρίγλιας

Εντυπωσιακός ο Αλμωπός και καθοδηγούμενος από τον εκπληκτικό Παναγιώτη Μάνιο, επικράτησε με σκορ 3-0 του ΠΟ Τρίγλιας και συνεχίζει την ανοδική του πορεία.
Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό και όσοι φίλοι του ποδοσφαίρου το παρακολούθησαν, έμειναν ευχαριστημένοι.
Οι γηπεδούχοι του Γιώργου Τυριακίδη ήταν απολαυστικοί με πίστη και αποφασιστικότητα στις κινήσεις τους, κατάφεραν και μετέτρεψαν το παιχνίδι σε μια εύκολη υπόθεση, παίρνοντας μια σπουδαία από κάθε άπο η νίκη.
Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι παρά την ήττα τους άφησαν καλές εντυπώσεις, δείχνοντας στοιχεία καλής ομάδας.
Φάσεις και γκολ:
2′ Δυνατό σουτ του Χαντζάρα η μπάλα κατέληξε λίγο δίπλα από το δοκάρι.
9′ Ωραίο τεχνικό σουτ του Μάνιου έξω από την μεγάλη περιοχή και 1-0. για τομ Αλμωπό.
14′ Μετά από σέντρα του Χαντζάρα η κεφαλιά του Έππα κατέληξε άουτ.
28′ Ο Ζγκούρι σέντραρε στην περιοχή του Αλμωπού και ο Τότσκα ανενόχηλτος έστειλε την μπάλα επάνω στο Μένιο.
30′ Φανταστικός συνδιασμός Έππα με Μανίσογλου ο 2ος σέντραρε στη περιοχή της Τρίγλιας ο Πέττας πλάσαρε αλλά ο Παλαβράκης απέκρουσε δύσκολα.
38′ Πολύ καλή ψηλοκρεμαστή μπαλιά από τον Μάνιο σούταρε ο Χαντζάρας απέκρουσε ο Παλαβράκης εύκολα.
45′ Μετά από λάθος στην άμυνα ο Μάνιος απέφυγε τον τερματοφύλακα και πλάσαρε σε κενή εστία για το 2-0.
55′ Ο Χαντζάρας μετά από ατομική προσπάθεια σούταρε αλλά η μπάλα κατέληξε ψηλά άουτ.
66′ Δυνατό σουτ του Χαντζάρα η μπάλα άουτ.
67′ Χατ Τρικ για τον Μάνιο με 3 προσωπικά του γκολ αυτή την φορά με άψογη κεφαλιά.
70′ Μακρινό δυνατό σουτ του Κουρούπη και φανταστική απόκρουση του Παλαβράκη.
81′ Φαντάστικό ψηλοκρεμαστό σουτ του Μάνιου από το κέντρο απέκρουσε πάνω στη γραμμή ο Παλαβράκης.
89′ Δοκάρι για την Τρίγλια μετά από κεφαλιά του Σαρβανίδη.
91′ Δυνατό σουτ του Κολτσίδα η μπάλα κόντραρε στα σώματα κατέληξε δίπλα από το δοκάρι.
Διαιτητές ήταν οι κ.κ Αλάμπεης (Αθηνών), Βρούζος, Μηνούδης (Πιερίας).