Friday, 26 April, 2024

Ισοπαλία ο Εδεσσαϊκός με την Ελασσόνα. Αποτελέσματα 3ης αγωνιστικής

Το τελικό 1-1 μπορεί να ικανοποιεί την ομάδα του Εδεσσαϊκού, σε ότι αφορά το αήττητο, από την άλλη όμως, αρχίζει και να προβληματίζει, καθώς οι δύο ισοπαλίες με το ίδιο σκορ

είναι συνεχόμενες και αυτό πρέπει να χτυπήσει καμπανάκι.

Ο Εδεσσαϊκός προηγήθηκε στο σκορ, από το Α’ ημίχρονο, ωστόσο η Ελασσόνα κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας και ουσιαστικά να είναι αυτή που πανηγύρισε για το αποτέλεσμα.

Το 1-0 διαμορφώθηκε στο 44ο λεπτό μετά από σέντρα του Πελτεκη και κεφαλιά του Σαμαρά.

Νωρίτερα και μόλις στο δεύτερο λεπτό ο Κυζιρίδης είχε δοκάρι, ενώ στο 35ο λεπτό ο Εδεσσαϊκός έχασε την ευκαιρία να ανοίξει νωρίτερα το σκορ όταν το πέναλτι που κέρδισε ο Καραγιάννης, αστόχησε ο Κυζιριδης στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ελασσόνα πίεσε έχοντας δοκάρι σε πίσω γύρισμα κεφαλιά του Cani, ενώ στο 65ο λεπτό ο Ματουλας ισοφάρισε σε 1-1, όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Για τον Εδεσσαϊκό ο τεχνικός Αλέκος Κουρτογλου ξεκίνησε με τους Ηλιόπουλο, Πελτεκη, Πρετσι, Μωυσιδη, Μαγγιζη, Κεσιδη Ξανθόπουλο, Κυζιρίδη, Cani,, Καραγιάννη και Σαμαρά.

Ως αλλαγές έπαιξαν οι Ιωάννου, Παρασδίης και Μισκος στις θέσεις των Cani, Ξανθοπουλο και Καραγιάννη.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής

Το «τρία στα τρία» έκανε η Κοζάνη στον 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, επικράτησε του Χανιώτη με 4-0 και παρέμεινε μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας. Αήττητοι συνεχίζουν την πορεία τους στο πρωτάθλημα ΑΕΠ Κοζάνης, Κεραυνός Αγγελοχωρίου, Ελασσόνα, Εθνικός Ν. Κεραμιδίου και Εδεσσαϊκός.