Friday, 26 April, 2024

Ισοπαλία στο φιλικό Εδεσσαϊκού – ΓΑΣ Κοπανού Ημαθίας

Με τη θερμοκρασία στους 0 βαθμούς Εδεσσαϊκός και ΓΑΣ Κοπανού αναδείχθηκαν ισόπαλοι στον φιλικό της Παρασκευής, 22/12 με σκορ 2-2

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις με τους προπονητές των ομάδων να δοκιμάζουν διάφορα σχήματα. ‘Όλα τα goal σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο με την ομάδα μας ,αρχικά να αιφνιδιάζεται στις αρχές όταν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0.Από εκεί και πέρα ο Εδεσσαϊκός ανέλαβε πλήρως τα ηνία του παιχνιδιού και με δύο διαδοχικά όμορφα τέρματα του Καράμπελα με σουτ ισοφάρισε σε 2-2 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Για τον Εδεσσαϊκό αγωνίστηκαν οι Παπουρτζής, Βλαδοβίτης, Τσιτσάγκας, Ιωσηφίδης, Τζατζανάς, Πούπης, Προύντσης, Γολιδόπουλος, Κάρτζιος, Σφέτκος και Καρακούτης ενώ στο ημίχρονο πέρασαν οι Καράμπελας και Αβραμίδης στις θέσεις των Τζατζανά και Καρακούτη.