Saturday, 27 April, 2024

Α1 χάντμπολ: Δεν τα κατάφερε ο «Μέγας» κόντρα στην πρωτοπόρο Νέα Ιωνία (photos)

Για ένα ημίχρονο μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστικός ο «Μέγας» Αλέξανδρος Γιαννιτσών, που γνώρισε την ήττα με 22-33 από τη Νέα Ιωνία, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Α1 χάντμπολ γυναικών.

Οι παίκτριες του Αλέξανδρου Ταρινίδη παρότι ξεκίνησαν νωχελικά το ματς και πέτυχαν το πρώτο τους τέρμα στο 10ο λεπτό, κατάφεραν μέχρι το ημίχρονο να μειώσουν μέχρι και στο γκολ, ωστόσο στην επανάληψη οι φιλοξενούμενες ξέφυγαν από νωρίς με διαφορά ασφαλείας την οποία κράτησαν μέχρι τέλους.

Πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Ολίνα Ανδρίτσου με 10 γκολ, ενώ για την Ιωνία η Μπράουερ πέτυχε 8.

Τα πεντάλεπτα: 0-1, 1-5, 4-7, 7-9, 8-11, 10-14 (ημχ.), 12-17, 14-21, 17-24, 18-27, 19-30, 22-33

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Αλέξανδρος Ταρινίδης): Πυριτίδου, Ξηρίδου 7, Πλιόγκα 2, Αναστασιάδου, Παπαδοπούλου, Τσιτσούκη 1, Μαυροπούλου, Ντιμτσούδη, Ρουσσοπούλου, Τρελλοπούλου, Ανδρίτσου 10, Πέιου 1, Αναστασίου Ελ. 1, Κεχαγιά, Λαζαρίδου, Πασασκευαΐδου.

Ν. ΙΩΝΙΑ (Σοφία Ναϊσίδου): Κεπεσίδου, Μπαλάφα 1, Παπά 7, Ζυγούρα 1, Πανούση, Μανδά, Διακογιάννη, Χατζηπαρασίδου 4, Βασιλειάδου 2, Σαραντάκου, Μασμανίδου 1, Χρονοπούλου 3, Στουγιαννίδου 1, Μπράουερ 8, Παπανικολάου 5.

Διαιτητές: Νάσκος- Θεοδοσίου, Κόκκινη: 56:22 Αναστασίου (τρία δίλεπτα), Δίλεπτα: 6-4, Πέναλτι: 3/6-1/1.